Boys Swimming

200 Yard Medley Relay
  NAME TIME
1. Beavercreek 1:37.86
2. Northmont 1:45.98
3. Springboro 1:50.60
4. Springfield 1:53.54
200 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Michael Rine (Jr), Beavercreek 1:49.10
2. Ryan Ju (So), Beavercreek 1:50.85
3. Connor Peaden (Jr), Beavercreek 1:52.16
4. Nathan Dunhac (Fr), Beavercreek 1:55.46
5. Cameron Roberts (Jr), Northmont 1:58.52
6. John Hoyng (Jr), Northmont 1:59.22
7. Caleb Manning (Fr), Beavercreek 1:59.35
8. Benji Mason (So), Springboro 2:02.93
9. Carson Chaffee (Sr), Springfield 2:02.97
10. Eli Phillips (Sr), Springboro 2:05.12
11. Trevor Ganger (Jr), Beavercreek 2:06.18
12. Joshua Cantz (Jr), Beavercreek 2:09.16
13. Elliott Poland (Fr), Springboro 2:12.02
14. Jonah Scoville (Sr), Northmont 2:17.56
15. Michael Collier (Jr), Springfield 2:23.31
16. Andrew Woodard (Jr), Beavercreek 2:26.10
17. Nathan Hetman (So), Springboro 2:32.54
18. Rob Barnett (Sr), Springfield 2:46.41
19. Cameron Proctor (Jr), Springfield 2:47.06
200 Yard I.M.
  NAME TIME
1. Dillon Edge (Jr), Beavercreek 1:56.91
2. Christian Narcelles (Sr), Springfield 2:00.78
3. Wesley Schauer (Sr), Beavercreek 2:00.87
4. Michael Rine (Jr), Beavercreek 2:03.02
5. Max Christensen (So), Springboro 2:05.28
6. Anthony Braun (Fr), Beavercreek 2:11.38
7. Ryan Ju (So), Beavercreek 2:13.64
8. Jonah Mergler (Sr), Northmont 2:13.92
9. Caleb Manning (Fr), Beavercreek 2:14.47
10. Nolan Szuch (Jr), Springboro 2:17.94
11. Garrett Sparks (So), Springboro 2:26.78
12. Joshua Cantz (Jr), Beavercreek 2:27.50
13. Tyler Gaffin (So), Northmont 2:28.34
14. Eoin Young (Sr), Springfield 2:35.66
15. Ben Adams (Sr), Beavercreek 2:36.03
16. Grady Baumgartner (So), Wayne 2:39.94
17. Jacob Carlisle (Jr), Springboro 2:44.85
18. Cameron Proctor (Jr), Springfield 3:04.25
50 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Ethan Otten (Jr), Beavercreek 21.97
2. Dillon Edge (Jr), Beavercreek 22.66
3. Christian Narcelles (Sr), Springfield 22.74
4. Michael Rine (Jr), Beavercreek 22.94
5. Kyle DeLano (Jr), Northmont 22.98
6. Wesley Schauer (Sr), Beavercreek 23.45
7. John Hoyng (Jr), Northmont 23.46
8. Connor Peaden (Jr), Beavercreek 23.65
9. Ryan Ju (So), Beavercreek 23.85
10. Blake Krupinski (So), Beavercreek 23.92
11. Nathan Dunhac (Fr), Beavercreek 24.26
12. Carson Chaffee (Sr), Springfield 24.55
13. Anthony Braun (Fr), Beavercreek 24.77
14. Jordan Cantz (Jr), Beavercreek 24.91
15. Cole Rife (Sr), Northmont 25.22
16. Utah Strobel (Sr), Northmont 25.37
17. Landon Bierman (Jr), Springboro 25.53
18. Michael Collier (Jr), Springfield 26.26
19. Garrett Barhorst (Jr), Beavercreek 26.55
20. Garrett Sparks (So), Springboro 26.59
21. Ben Adams (Sr), Beavercreek 26.72
22. Campbell Lewis (So), Beavercreek 27.14
23. Andrew Woodard (Jr), Beavercreek 27.36
24. Jacob Carlisle (Jr), Springboro 27.40
25. Eoin Young (Sr), Springfield 27.77
26. Elliott Poland (Fr), Springboro 28.12
27. Sam Asebrook (Sr), Springfield 28.94
28. Rob Barnett (Sr), Springfield 29.09
29. Graham Waggoner (Jr), Springfield 29.99
30. DJ Bernard (Jr), Springfield 30.11
31. Tyler Magoteaux (Jr), Beavercreek 30.79
32. Ian Brooks (Jr), Wayne 31.15
33. James Zbinden (), Wayne 32.34
34. Logan Carlisle (Fr), Springboro 33.22
35. Gray White (Fr), Beavercreek 34.18
36. Alan Wilson (So), Wayne 35.64
37. Reese Hiller Freund (Jr), Springfield 36.69
38. Jacob Brown (So), Springfield 37.98
39. Peter Dellapina (Fr), Springfield 40.01
40. Elijah Rovito (Jr), Springboro 42.82
1 Meter Diving
  NAME SCORE
1. Tommy Peebles (Jr), Springboro 165.90
100 Yard Butterfly
  NAME TIME
1. Dillon Edge (Jr), Beavercreek 52.07
2. Wesley Schauer (Sr), Beavercreek 52.51
3. Michael Rine (Jr), Beavercreek 54.15
4. Christian Narcelles (Sr), Springfield 54.74
5. John Hoyng (Jr), Northmont 55.63
6. Ethan Otten (Jr), Beavercreek 56.83
7. Connor Peaden (Jr), Beavercreek 56.92
8. Benji Mason (So), Springboro 1:00.91
9. Anthony Braun (Fr), Beavercreek 1:01.56
10. Trevor Ganger (Jr), Beavercreek 1:02.51
11. Jordan Cantz (Jr), Beavercreek 1:04.24
12. Tyler Gaffin (So), Northmont 1:09.72
13. Michael Collier (Jr), Springfield 1:15.28
14. Kyle Sendelbach (Sr), Northmont 1:25.48
100 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Dillon Edge (Jr), Beavercreek 48.52
2. Michael Rine (Jr), Beavercreek 48.66
3. Max Christensen (So), Springboro 51.69
4. Kyle DeLano (Jr), Northmont 52.23
5. Connor Peaden (Jr), Beavercreek 53.07
6. Anthony Braun (Fr), Beavercreek 53.12
7. Nathan Dunhac (Fr), Beavercreek 53.26
8. Jordan Cantz (Jr), Beavercreek 54.52
9. Carson Chaffee (Sr), Springfield 54.68
10. Trevor Ganger (Jr), Beavercreek 54.94
11. Caleb Manning (Fr), Beavercreek 56.05
12. Cole Rife (Sr), Northmont 56.35
13. Landon Bierman (Jr), Springboro 56.88
14. Nolan Szuch (Jr), Springboro 57.27
15. Utah Strobel (Sr), Northmont 58.90
16. Ben Adams (Sr), Beavercreek 59.11
17. Elliott Poland (Fr), Springboro 59.81
18. Jacob Carlisle (Jr), Springboro 1:00.33
19. Garrett Barhorst (Jr), Beavercreek 1:03.07
20. Andrew Woodard (Jr), Beavercreek 1:03.18
21. Campbell Lewis (So), Beavercreek 1:03.75
22. Grady Baumgartner (So), Wayne 1:03.85
23. Nathan Hetman (So), Springboro 1:07.55
24. Rob Barnett (Sr), Springfield 1:07.77
25. Graham Waggoner (Jr), Springfield 1:08.00
26. Tyler Magoteaux (Jr), Beavercreek 1:09.81
27. Sam Asebrook (Sr), Springfield 1:11.45
28. Kyle Sendelbach (Sr), Northmont 1:11.48
29. Logan Carlisle (Fr), Springboro 1:13.22
30. DJ Bernard (Jr), Springfield 1:14.17
31. Gray White (Fr), Beavercreek 1:14.77
32. James Zbinden (), Wayne 1:17.00
33. Alan Wilson (So), Wayne 1:27.13
34. Reese Hiller Freund (Jr), Springfield 1:32.62
35. Jacob Brown (So), Springfield 1:37.26
500 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Max Christensen (So), Springboro 4:54.48
2. Ethan Otten (Jr), Beavercreek 4:59.11
3. Connor Peaden (Jr), Beavercreek 4:59.34
4. Michael Rine (Jr), Beavercreek 5:00.63
5. Wesley Schauer (Sr), Beavercreek 5:02.24
6. Nathan Dunhac (Fr), Beavercreek 5:10.49
7. Caleb Manning (Fr), Beavercreek 5:22.91
8. Eli Phillips (Sr), Springboro 5:32.39
9. Cameron Roberts (Jr), Northmont 5:36.50
10. Blake Krupinski (So), Beavercreek 5:41.48
11. Carson Chaffee (Sr), Springfield 5:43.07
12. Tyler Gaffin (So), Northmont 5:52.60
13. Joshua Cantz (Jr), Beavercreek 5:56.02
14. Cole Rife (Sr), Northmont 6:04.71
15. Michael Collier (Jr), Springfield 6:32.65
16. Eoin Young (Sr), Springfield 7:03.37
200 Yard Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Beavercreek 1:30.11
2. Northmont 1:34.64
3. Springboro 1:41.65
4. Springfield 1:42.82
100 Yard Backstroke
  NAME TIME
1. Wesley Schauer (Sr), Beavercreek 56.62
2. Christian Narcelles (Sr), Springfield 56.91
3. Connor Peaden (Jr), Beavercreek 57.10
4. Anthony Braun (Fr), Beavercreek 57.27
5. Ethan Otten (Jr), Beavercreek 57.43
6. Nolan Szuch (Jr), Springboro 58.22
7. Jonah Mergler (Sr), Northmont 1:00.61
8. Ryan Ju (So), Beavercreek 1:01.50
9. Nathan Dunhac (Fr), Beavercreek 1:01.61
10. Jordan Cantz (Jr), Beavercreek 1:02.45
11. Trevor Ganger (Jr), Beavercreek 1:03.42
12. Garrett Sparks (So), Springboro 1:05.84
13. Kory Reigle (Fr), Wayne 1:07.12
14. Benji Mason (So), Springboro 1:08.07
15. Cole Rife (Sr), Northmont 1:08.37
16. Ben Adams (Sr), Beavercreek 1:10.00
17. Andrew Woodard (Jr), Beavercreek 1:12.81
18. Cameron Proctor (Jr), Springfield 1:18.93
19. Garrett Barhorst (Jr), Beavercreek 1:23.65
20. Kyle Sendelbach (Sr), Northmont 1:30.43
21. Gray White (Fr), Beavercreek 1:33.15
22. Rob Barnett (Sr), Springfield 1:33.43
23. Reese Hiller Freund (Jr), Springfield 1:57.33
24. Peter Dellapina (Fr), Springfield 2:06.88
100 Yard Breaststroke
  NAME TIME
1. Dillon Edge (Jr), Beavercreek 59.59
2. Christian Narcelles (Sr), Springfield 1:01.84
3. Michael Rine (Jr), Beavercreek 1:01.99
4. Nathan Dunhac (Fr), Beavercreek 1:04.99
5. Blake Krupinski (So), Beavercreek 1:05.09
6. Max Christensen (So), Springboro 1:06.64
6. Cameron Roberts (Jr), Northmont 1:06.64
8. Kory Reigle (Fr), Wayne 1:11.68
9. Joshua Cantz (Jr), Beavercreek 1:12.50
10. Caleb Manning (Fr), Beavercreek 1:12.56
11. Eoin Young (Sr), Springfield 1:14.86
12. Anthony Braun (Fr), Beavercreek 1:16.22
13. Jacob Carlisle (Jr), Springboro 1:16.59
14. Ian Brooks (Jr), Wayne 1:22.68
15. Campbell Lewis (So), Beavercreek 1:23.25
16. Jonah Scoville (Sr), Northmont 1:24.22
17. Nathan Hetman (So), Springboro 1:25.46
18. Garrett Barhorst (Jr), Beavercreek 1:26.43
19. Graham Waggoner (Jr), Springfield 1:27.06
20. Sam Asebrook (Sr), Springfield 1:27.61
21. Tyler Magoteaux (Jr), Beavercreek 1:34.59
22. Logan Carlisle (Fr), Springboro 1:36.97
23. Gray White (Fr), Beavercreek 1:38.76
24. Reese Hiller Freund (Jr), Springfield 2:07.68
25. Peter Dellapina (Fr), Springfield 2:10.15
400 Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Beavercreek 3:16.08
2. Northmont 3:34.08
3. Springboro 3:43.72
4. Springfield 4:01.44

WesBanco Alley Cat Design