Girls Swimming

200 Yard Medley Relay
  NAME TIME
1. Springboro 1:54.69
2. Beavercreek 1:56.71
3. Springfield 2:07.91
4. Northmont 2:18.36
200 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Abby Woolford (So), Beavercreek 1:59.34
2. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 2:02.43
3. Reese Turner (Sr), Springfield 2:04.43
4. Kate Herr (Sr), Springboro 2:09.36
5. Lily Warren (Jr), Beavercreek 2:09.89
6. Annette Eng (So), Springboro 2:09.90
7. Rachel Gulczinski (Jr), Springboro 2:10.29
8. Kathryn Chambers (So), Beavercreek 2:16.99
9. Lucy Short (Sr), Springboro 2:22.16
10. Phoebe Caraway (Sr), Northmont 2:22.42
11. Selini Ranatunga (Fr), Springboro 2:23.77
12. Olivia Braunschneider (Jr), Springboro 2:24.10
13. Bryleigh Blanton (Sr), Springboro 2:34.06
14. Jayla Boyd (So), Beavercreek 2:34.83
15. Chloe Hill (So), Springboro 2:35.38
16. Rebekah Yu (So), Springboro 2:37.31
17. Ann Schmidt (So), Springboro 2:39.24
18. Sophie Kinsler (Jr), Springfield 2:43.12
19. Alyssia Short (So), Wayne 2:43.39
20. Darynn Pribe (Fr), Northmont 2:43.67
21. Elizabeth Montei (Jr), Springfield 2:44.62
22. Erin Johnson (Jr), Beavercreek 2:53.04
23. Jordan Stump (Jr), Springfield 3:01.33
24. Beautifull Henderson (So), Springfield 3:07.27
25. Emylee Siebold (Jr), Springfield 3:25.89
200 Yard I.M.
  NAME TIME
1. Abby Woolford (So), Beavercreek 2:16.50
2. Reese Turner (Sr), Springfield 2:16.67
3. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 2:17.55
4. Lily Warren (Jr), Beavercreek 2:21.44
5. Abby Susec (Sr), Springboro 2:21.50
6. Logan Kitchen (Sr), Springboro 2:26.55
7. Annette Eng (So), Springboro 2:28.91
8. Adisson Schmidt (Fr), Beavercreek 2:29.98
9. Ally Wyers (Jr), Springboro 2:30.72
10. Kate Herr (Sr), Springboro 2:30.99
11. Shelby Jones (Sr), Springboro 2:34.42
12. Grace Brown (So), Northmont 2:35.90
13. Kristin Swartz (Sr), Beavercreek 2:36.69
14. Miranda Wishnok (Sr), Springboro 2:38.49
15. Claire Yontz (So), Springfield 2:41.31
16. Ella Giuffre (Fr), Springboro 2:41.33
17. Dakota Bent (Fr), Beavercreek 2:42.50
18. Hope Forney (Fr), Springboro 2:44.80
19. Madalyn Eubank (Fr), Springboro 2:48.55
20. Rebekah Yu (So), Springboro 2:48.60
21. Aislyn Hull (So), Wayne 2:59.67
22. Cami Burke (Fr), Springfield 3:01.09
23. Riley McKelvey (Jr), Springfield 3:25.68
50 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Hannah Hill (Sr), Springboro 23.99
2. Emma Jernovics (Jr), Springboro 25.94
3. Abby Susec (Sr), Springboro 26.11
4. Abby Woolford (So), Beavercreek 26.16
5. Ashtyn Gluck (Sr), Beavercreek 26.37
6. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 26.72
7. Julia Sperber (Jr), Beavercreek 27.00
8. Allison Gillman (Sr), Beavercreek 27.15
9. Ale Pacheco (Jr), Beavercreek 27.37
10. Adisson Schmidt (Fr), Beavercreek 27.49
11. Annette Eng (So), Springboro 27.65
12. Grace Brown (So), Northmont 27.97
13. Kathryn Chambers (So), Beavercreek 28.04
14. Phoebe Caraway (Sr), Northmont 28.46
15. Olivia Braunschneider (Jr), Springboro 28.52
16. Izzy Procunier (So), Beavercreek 28.82
17. Alison Stonecypher (Sr), Beavercreek 28.85
18. Hannah Hitzeman (Jr), Beavercreek 28.97
19. Ella Giuffre (Fr), Springboro 29.03
20. Emily Adams (Fr), Beavercreek 29.17
21. Kristin Swartz (Sr), Beavercreek 29.21
22. Claire Yontz (So), Springfield 29.42
23. Ava Brant (Sr), Northmont 29.48
24. Hope Forney (Fr), Springboro 29.50
25. Courtney Prall (Fr), Beavercreek 29.52
26. Chloe Nuttbrock (Fr), Beavercreek 30.29
27. Katelyn Hess (Fr), Beavercreek 30.50
28. Alyson Hess (Sr), Beavercreek 30.68
28. Lydia Shirey (Fr), Springfield 30.68
30. Rauni Turner (So), Beavercreek 30.83
31. Dakota Bent (Fr), Beavercreek 30.87
32. Anna Braunschneider (Sr), Springboro 31.04
33. Katiegrace Sanchez (So), Beavercreek 31.09
34. Julia Bruun (Jr), Springboro 31.30
35. Maggie Molter (So), Beavercreek 31.36
36. Sophia Goeke (), Beavercreek 31.80
37. Emma Bridgman (Jr), Beavercreek 31.88
38. Madalyn Eubank (Fr), Springboro 31.92
39. Cami Burke (Fr), Springfield 32.00
40. Erin Johnson (Jr), Beavercreek 32.07
41. Natalie Szuch (So), Springboro 32.08
42. Elizabeth Montei (Jr), Springfield 32.16
43. Sophie Kinsler (Jr), Springfield 32.17
44. Meghan Stephens (So), Springboro 32.33
45. Ashina Patel (Sr), Beavercreek 32.41
46. Beautifull Henderson (So), Springfield 32.44
47. Ann Schmidt (So), Springboro 32.70
48. Cydney Gaspar (Fr), Beavercreek 32.74
49. Emily Williams (Jr), Springboro 33.40
50. Olivia Ferguson (Fr), Beavercreek 34.02
51. Chloe Fletcher (Sr), Beavercreek 34.17
52. Katherine Stonecypher (Jr), Beavercreek 34.46
53. Elsa Braunschneider (Fr), Springboro 34.72
54. Jordan Stump (Jr), Springfield 34.81
55. Megan Mills (Jr), Beavercreek 35.13
56. MAC Crone (Sr), Beavercreek 35.16
57. Lauren Kaiser (Jr), Beavercreek 35.35
58. Macy Latham (Jr), Springfield 35.47
59. Bre'Jauna Hicks (Jr), Springfield 36.86
60. Maria Vela (Jr), Springfield 37.33
61. Alyssa Stump (Sr), Northmont 37.38
62. Kelsey Reigle (Sr), Wayne 38.51
63. Cyleigh Coy (So), Northmont 40.42
64. Blessing Arimany (Jr), Springfield 41.23
65. McKenzie Searcy (So), Northmont 41.74
66. Morgan Refffitt (Fr), Springboro 45.13
67. Liv Evely (So), Springfield 47.53
1 Meter Diving
  NAME SCORE
1. Grace Jernovics (Jr), Springboro 184.75
100 Yard Butterfly
  NAME TIME
1. Lily Warren (Jr), Beavercreek 1:00.73
2. Hannah Hill (Sr), Springboro 1:00.89
3. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 1:01.57
4. Abby Susec (Sr), Springboro 1:01.91
5. Ashtyn Gluck (Sr), Beavercreek 1:05.51
6. Morgan Fernandez (Sr), Wayne 1:05.58
7. Ally Wyers (Jr), Springboro 1:08.54
8. Kristin Swartz (Sr), Beavercreek 1:09.69
9. Logan Kitchen (Sr), Springboro 1:09.82
10. Annette Eng (So), Springboro 1:10.50
11. Hope Forney (Fr), Springboro 1:12.15
12. Elizabeth Montei (Jr), Springfield 1:17.31
13. Lucy Short (Sr), Springboro 1:17.48
14. Selini Ranatunga (Fr), Springboro 1:18.05
15. Rhylea Tarront (So), Northmont 1:22.91
16. Claire Yontz (So), Springfield 1:23.68
17. Cami Burke (Fr), Springfield 1:26.59
18. Chloe Fletcher (Sr), Beavercreek 1:28.66
19. Riley McKelvey (Jr), Springfield 1:38.49
20. Morgan Refffitt (Fr), Springboro 1:53.82
100 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Hannah Hill (Sr), Springboro 53.14
2. Lily Warren (Jr), Beavercreek 55.96
3. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 56.60
4. Emma Jernovics (Jr), Springboro 56.98
5. Julia Sperber (Jr), Beavercreek 57.07
6. Reese Turner (Sr), Springfield 57.31
7. Abby Susec (Sr), Springboro 57.42
8. Adisson Schmidt (Fr), Beavercreek 58.87
9. Ashtyn Gluck (Sr), Beavercreek 59.17
10. Annette Eng (So), Springboro 59.27
11. Logan Kitchen (Sr), Springboro 59.60
12. Kathryn Chambers (So), Beavercreek 1:01.30
13. Phoebe Caraway (Sr), Northmont 1:01.58
14. Grace Brown (So), Northmont 1:01.88
15. Allison Gillman (Sr), Beavercreek 1:02.80
16. Olivia Braunschneider (Jr), Springboro 1:02.99
17. Hannah Hitzeman (Jr), Beavercreek 1:05.24
18. Alison Stonecypher (Sr), Beavercreek 1:05.51
19. Lucy Short (Sr), Springboro 1:05.66
20. Emily Adams (Fr), Beavercreek 1:05.85
21. Rauni Turner (So), Beavercreek 1:06.12
22. Ella Giuffre (Fr), Springboro 1:06.37
23. Chloe Nuttbrock (Fr), Beavercreek 1:06.40
24. Katiegrace Sanchez (So), Beavercreek 1:06.41
25. Katelyn Hess (Fr), Beavercreek 1:07.89
26. Alyson Hess (Sr), Beavercreek 1:08.30
27. Ava Brant (Sr), Northmont 1:08.33
28. Maggie Molter (So), Beavercreek 1:09.62
29. Courtney Prall (Fr), Beavercreek 1:10.34
30. Emma Bridgman (Jr), Beavercreek 1:10.62
31. Lydia Shirey (Fr), Springfield 1:10.63
32. Ashina Patel (Sr), Beavercreek 1:10.96
33. Jayla Boyd (So), Beavercreek 1:11.47
34. Julia Bruun (Jr), Springboro 1:11.58
35. Sophie Kinsler (Jr), Springfield 1:12.66
36. Anna Braunschneider (Sr), Springboro 1:12.68
37. Ann Schmidt (So), Springboro 1:12.70
38. Sophia Goeke (), Beavercreek 1:13.15
39. Bryleigh Blanton (Sr), Springboro 1:13.18
40. Aislyn Hull (So), Wayne 1:13.30
41. Nicole Knight (Sr), Wayne 1:14.40
42. Olivia Ferguson (Fr), Beavercreek 1:16.36
43. Beautifull Henderson (So), Springfield 1:16.96
44. Elsa Braunschneider (Fr), Springboro 1:17.03
45. Cydney Gaspar (Fr), Beavercreek 1:17.37
46. Natalie Szuch (So), Springboro 1:18.25
47. Chloe Fletcher (Sr), Beavercreek 1:18.32
48. Emily Williams (Jr), Springboro 1:18.92
49. MAC Crone (Sr), Beavercreek 1:20.38
50. Alyssa Stump (Sr), Northmont 1:22.41
51. Lauren Kaiser (Jr), Beavercreek 1:23.11
52. Katherine Stonecypher (Jr), Beavercreek 1:23.54
53. Megan Mills (Jr), Beavercreek 1:24.68
54. Riley McKelvey (Jr), Springfield 1:26.53
55. Maria Vela (Jr), Springfield 1:28.05
56. Bre'Jauna Hicks (Jr), Springfield 1:29.93
57. Cyleigh Coy (So), Northmont 1:31.21
58. Morgan Refffitt (Fr), Springboro 1:44.79
59. Liv Evely (So), Springfield 1:48.57
60. Blessing Arimany (Jr), Springfield 1:48.60
500 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Abby Woolford (So), Beavercreek 5:11.55
2. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 5:27.60
3. Julia Sperber (Jr), Beavercreek 5:40.10
4. Reese Turner (Sr), Springfield 5:40.42
5. Rachel Gulczinski (Jr), Springboro 5:44.38
6. Shelby Jones (Sr), Springboro 5:57.75
7. Claire Yontz (So), Springfield 6:15.67
8. Selini Ranatunga (Fr), Springboro 6:19.84
9. Kristin Swartz (Sr), Beavercreek 6:23.64
10. Dakota Bent (Fr), Beavercreek 6:28.36
11. Rauni Turner (So), Beavercreek 6:34.28
12. Chloe Hill (So), Springboro 6:50.80
13. Madalyn Eubank (Fr), Springboro 6:53.84
14. Bryleigh Blanton (Sr), Springboro 7:04.98
15. Rhylea Tarront (So), Northmont 7:11.25
16. Ava Brant (Sr), Northmont 7:18.17
200 Yard Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Springboro 1:44.18
2. Beavercreek 1:45.34
3. Springfield 1:56.37
4. Northmont 1:56.61
100 Yard Backstroke
  NAME TIME
1. Hannah Hill (Sr), Springboro 1:00.18
2. Abby Susec (Sr), Springboro 1:00.87
3. Abby Woolford (So), Beavercreek 1:01.02
4. Reese Turner (Sr), Springfield 1:01.66
5. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 1:05.47
6. Adisson Schmidt (Fr), Beavercreek 1:06.32
7. Kate Herr (Sr), Springboro 1:07.03
8. Morgan Fernandez (Sr), Wayne 1:08.50
9. Allison Gillman (Sr), Beavercreek 1:08.84
10. Ella Giuffre (Fr), Springboro 1:11.25
11. Dakota Bent (Fr), Beavercreek 1:12.65
12. Miranda Wishnok (Sr), Springboro 1:13.26
13. Chloe Nuttbrock (Fr), Beavercreek 1:13.49
14. Olivia Braunschneider (Jr), Springboro 1:13.75
15. Rauni Turner (So), Beavercreek 1:14.88
16. Rebekah Yu (So), Springboro 1:15.10
17. Emily Adams (Fr), Beavercreek 1:16.02
18. Kathryn Chambers (So), Beavercreek 1:17.85
19. Izzy Procunier (So), Beavercreek 1:17.90
20. Natalie Szuch (So), Springboro 1:18.64
21. Sophia Goeke (), Beavercreek 1:20.51
22. Courtney Prall (Fr), Beavercreek 1:23.14
23. Maggie Molter (So), Beavercreek 1:23.56
24. Erin Johnson (Jr), Beavercreek 1:23.76
25. Emma Bridgman (Jr), Beavercreek 1:23.79
26. Jayla Boyd (So), Beavercreek 1:24.29
27. Darynn Pribe (Fr), Northmont 1:24.75
28. Nicole Knight (Sr), Wayne 1:25.44
29. Cami Burke (Fr), Springfield 1:25.74
30. Ava Brant (Sr), Northmont 1:25.78
31. Alyssia Short (So), Wayne 1:27.28
32. Meghan Stephens (So), Springboro 1:28.25
33. Alyssa Stump (Sr), Northmont 1:31.52
34. Megan Mills (Jr), Beavercreek 1:31.71
35. Katelyn Hess (Fr), Beavercreek 1:31.82
36. Lauren Kaiser (Jr), Beavercreek 1:33.60
37. Jordan Stump (Jr), Springfield 1:38.08
38. Emylee Siebold (Jr), Springfield 1:43.55
39. Blessing Arimany (Jr), Springfield 1:47.85
40. Bre'Jauna Hicks (Jr), Springfield 1:52.96
41. Maria Vela (Jr), Springfield 2:18.79
100 Yard Breaststroke
  NAME TIME
1. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 1:14.75
2. Ally Wyers (Jr), Springboro 1:16.96
3. Ale Pacheco (Jr), Beavercreek 1:17.15
4. Logan Kitchen (Sr), Springboro 1:18.85
5. Shelby Jones (Sr), Springboro 1:19.47
6. Grace Brown (So), Northmont 1:19.55
7. Hannah Hitzeman (Jr), Beavercreek 1:21.85
8. Adisson Schmidt (Fr), Beavercreek 1:22.70
9. Alison Stonecypher (Sr), Beavercreek 1:23.79
10. Olivia Braunschneider (Jr), Springboro 1:25.33
11. Alyson Hess (Sr), Beavercreek 1:25.81
12. Rhylea Tarront (So), Northmont 1:26.97
13. Dakota Bent (Fr), Beavercreek 1:27.91
14. Madalyn Eubank (Fr), Springboro 1:29.30
15. Katiegrace Sanchez (So), Beavercreek 1:31.94
16. Cami Burke (Fr), Springfield 1:33.67
17. Kathryn Chambers (So), Beavercreek 1:34.83
18. Erin Johnson (Jr), Beavercreek 1:35.16
19. Chloe Hill (So), Springboro 1:35.76
20. Anna Braunschneider (Sr), Springboro 1:36.34
21. Jayla Boyd (So), Beavercreek 1:37.05
22. Sophia Goeke (), Beavercreek 1:37.23
23. Sophie Kinsler (Jr), Springfield 1:37.75
24. Macy Latham (Jr), Springfield 1:38.08
25. Katelyn Hess (Fr), Beavercreek 1:41.58
26. Chloe Fletcher (Sr), Beavercreek 1:41.80
27. Elsa Braunschneider (Fr), Springboro 1:43.78
27. Bryleigh Blanton (Sr), Springboro 1:43.78
29. Megan Mills (Jr), Beavercreek 1:45.39
30. Emma Bridgman (Jr), Beavercreek 1:50.40
31. Kelsey Reigle (Sr), Wayne 1:51.47
32. Morghanne Reisinger (Jr), Springfield 1:55.32
33. Liv Evely (So), Springfield 2:07.19
400 Yard Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Springboro 3:42.47
2. Beavercreek 3:48.61
3. Northmont 4:25.29
4. Springfield 4:34.09

Alley Cat Design WesBanco