Girls Swimming - Schedule

Season:
Saturday, December 16, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Kenton Ridge Invite at Springfield    TBA Wittenberg University
Sunday, December 17, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Miamisburg at Bellbrook Diving Invite    2:00 PM WSU
Centerville at Bellbrook Dive Invitational    2:00 PM WSU
West Carrollton at Wayne    6:30 PM HHY
Warrior Invitational at Wayne    6:30 PM HHY
Wednesday, December 20, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Wayne at Trotwood Tri Meet    6:00 PM Trotwood HS
Springfield at Wayne-Greenon    TBA Trotwood High School
Beavercreek at Miamisburg Invitational    TBA Wright State University (WSU)
Friday, December 22, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Wayne at Stivers Tri Meet    5:00 PM Downtown Dayton YMCA
Northmont at CJ    6:00 PM DRAC
Saturday, December 30, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Springfield at Bellefontaine Invite    11:00 AM Bellefontaine YMCA
Fairborn, Beavercreek at Springboro    6:00 PM Coffman YMCA
Centerville at Bellbrook Quad    6:30 PM DRAC
Beavercreek at Springboro Tri-Meet    TBA Coffman YMCA
Thursday, January 04, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Miamisburg at Coaches Classic    8:00 AM WTRC
Fairmont at Miamisburg Dual    6:00 PM Wright State
Fairmont at Miamisburg    6:00 PM WSU
Friday, January 05, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Springboro at Fairmont Relay Meet    5:00 PM WSU
Relay Meet at Fairmont    5:00 PM Wright State
Northmont at Troy    7:00 PM Robinson YMCA
Northmont at Troy    7:00 PM Miami County YMCA
Beavercreek at Kettering Fairmont Relay Meet    TBA Wright State University (WSU)
Saturday, January 06, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Xenia at "Coaches Classic"    8:00 AM Dayton Raider Aquatic Ctr.
Springfield at Shawnee Invite    11:30 AM Wright State University
Centerville at Larry Lyons Invitational    1:00 PM Sycamore High School
Beavercreek at Larry Lyons Invitational    1:00 PM Sycamore High School
Beavercreek at Carroll Quad Meet    2:00 PM Dayton Raider Aquatic Center (DRAC)
Tippecanoe at Sidney Invitational    6:00 PM Sidney YMCA
Fairmont at Sidney Dual    6:00 PM Sidney YMCA
Fairmont at Best of the Nest    6:00 PM DRAC
Lebanon at Troy    7:00 PM Robinson YMCA
Butler at Milford Invitational    TBA Milford High School
Butler at Sidney Invitational    TBA Shelby County Y
Sunday, January 07, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Xenia at "Coaches Classic"    8:00 AM Dayton Raider Aquatic Ctr.
Saturday, January 13, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Wayne at Coaches Classic    6:00 AM WTRC
Troy at Southwest Classic    8:00 AM Trotwood High School
Northmont at Southwest Classic    8:00 AM West Carrollton YMCA
Tippecanoe at SW Classic Prelims    8:00 AM Trotwood High School
West Carrollton at WC at SW Classic    8:00 AM West Carrollton YMCA
Springfield at Southwest Classic    8:00 AM D.R.A.C
Fairmont at SWOSCA Classic    8:00 AM West Carrollton YMCA
Miamisburg at Coaches Classic    8:00 AM WTRC
Springboro at SW District Classic    8:00 AM WTRC
Centerville at SWOSCA Classic Prelims    8:00 AM WTRC
Beavercreek at SWOSCA Classic Prelims    8:00 AM Dayton Raider Aquatic Center (DRAC)
Beavercreek at SWOSCA Classic Diving Prelims    1:00 PM Trotwood High School
Centerville at SWOSCA Dive Prelims    1:00 PM Mason High School
Tippecanoe at SW Classic Finals    6:00 PM St. Xavier High School Cincinnati, Ohio
Beavercreek at SWOSCA Classic Meet Finals    6:30 PM St. Xavier High School
Butler at Classic    TBA Trotwood
Centerville at SWOSCA Classic Finals    TBA St. Xavier High School
Sunday, January 14, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Wayne at Coaches Classic    6:00 AM WTRC
Troy at Southwest Classic    8:00 AM Trotwood High School
Tippecanoe at SW Classic Prelims    8:00 AM Trotwood High School
Springfield at Southwest Classic    8:00 AM D.R.A.C
West Carrollton at WC at SW Classic    8:00 AM West Carrollton YMCA
Fairmont at SWOSCA Classic    8:00 AM West Carrollton YMCA
Springboro at SW District Classic    8:00 AM WTRC
Northmont at Southwest Classic    8:00 AM West Carrollton YMCA
Centerville at SWOSCA Classic Prelims    8:00 AM WTRC
Centerville at SWOSCA Classic Dive Finals    9:00 AM UC
Tippecanoe at SW Classic Finals    6:00 PM St. Xavier High School Cincinnati, Ohio
Centerville at SWOSCA Classic Finals    TBA St. Xavier High School
Friday, January 19, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Springboro at Elk Sprint Meet    5:00 PM WTRC
Elk Sprint Meet at Centerville    5:45 PM WTRC
Wayne at Elk Sprint Meet    6:00 PM WTRC
Fairmont at SWOSCA Classic    6:00 PM West Carrollton YMCA
Beavercreek at Centerville Sprint Meet    6:05 PM Washington Township Recreation Center
Versailles and London at Troy    7:00 PM Robinson YMCA
Butler at Talawanda    TBA Miami U
Saturday, January 20, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Carroll & Piqua at Miamisburg    1:00 PM WSU
Lebanon and Yellow Springs at Northmont    6:00 PM Kleptz YMCA
Senior Night- CJ and Miaimi East at Tippecanoe    7:00 PM MCY-Robinson Branch
Senior Night TBA at West Carrollton    TBA West Carrollton YMCA
Clark County Invite at Springfield    TBA Wittenberg University
Thursday, January 25, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Centerville at GWOC Conference Dive Finals    6:00 PM Trotwood Madison High School
Beavercreek at GWOC Diving Championships    6:00 PM Trotwood High School
Saturday, January 27, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Springboro at GWOC National League    8:00 AM Trotwood Madison HS
Troy at GWOC League Meet    9:00 AM Trotwood High School
Fairmont at GWOC prelims    10:00 AM Trotwood
Northmont at GWOC League Meet    10:00 AM Trotwood High School
Tippecanoe at GWOC- Divisional Meet    3:00 PM Trotwood High School
Beavercreek at GWOC Semi Finals    3:00 PM Trotwood High School
Xenia at GWOC    3:00 PM Trotwood HS
Centerville at GWOC Divisional Meet    TBA Trotwood Madison High School
Wayne at GWOC National East Divisional Prelims    TBA Trotwood HS
Butler at GWOC    TBA Trotwood
Springfield at GWOC Divisional Meet    TBA Trotwood High School
Thursday, February 01, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Northmont at GWOC ALL Conference Meet    6:00 PM Trotwood High School
Tippecanoe at GWOC- Conference Meet    6:00 PM Trotwood High School
Troy at GWOC Conference Meet    6:00 PM Trotwood High School
Xenia at GWOC Finals    6:00 PM Trotwood HS
Centerville at GWOC Conference Finals    6:00 PM Trotwood Madison High School
Beavercreek at GWOC Finals    6:00 PM Trotwood High School
Wayne at GWOC Conference Finals    TBA Trotwood HS
Springfield at GWOC Championship Meet    TBA Trotwood High School
Butler at GWOC    TBA Trotwood
Friday, February 02, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Springboro at GWOC Conference Championships    5:00 AM Trotwood Madison HS
Saturday, February 03, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Jim Matson JV INvitational at Centerville    6:00 PM WTRC
Xenia at Centerville    6:00 PM Washington Township Rec. Ctr.
Wayne at JV Invitational    6:00 PM WTRC
Beavercreek at Centerville "Mason" JV Meet    6:05 PM Washington Township Recreation Center
Red Devil Relays at Tippecanoe    7:00 PM MCY-Robinson Branch
Butler at Badin    TBA Wright State
Sunday, February 04, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Catholic Central Invite at Springfield    1:30 PM Wittenberg University
Miamisburg HS at Springboro    6:00 PM Coffman YMCA
Northmont at Wayne    6:30 PM Huber Heights YMCA
Wayne Senior Night at Wayne    6:30 PM HHY
Beavercreek at Wayne "FUN" Meet    TBA Huber Heights YMCA
Tuesday, February 06, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Centerville at SWDAB Dive Sectionals    6:00 PM Miami University
Friday, February 09, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Beavercreek at Sectionals    6:00 PM Washington Township Recreation Center
Saturday, February 10, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Troy at Girls Sectionals    9:00 AM Trotwood High School
Springfield at Girls Sectional Meet    10:00 AM Trotwood High School
Northmont at Girls Sectionals    10:00 AM Trotwood High School
Tippecanoe at Sectionals    10:00 AM Washington Township Rec Center
Beavercreek at Sectionals    6:00 PM Washington Township Recreation Center
Butler at Sectionals    TBA Trotwood
Centerville at SWDAB Sectionals    TBA WTRC
Sunday, February 11, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Xenia at Sectionals    10:00 AM Washington Township Rec. Ctr.
Tuesday, February 13, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Centerville at SWDAB Dive Districts    6:00 PM Miami University
Friday, February 16, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Tippecanoe at Districts    5:00 PM Miami University
Beavercreek at Districts    6:00 PM Miami University
Saturday, February 17, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Northmont at Girls Districts    5:45 PM Miami University
Beavercreek at Districts    6:00 PM Miami University
Springfield at Girls District Meet    6:00 PM Miami University
Butler at Districts    TBA Miami U
Troy at Girls Districts    TBA Miami University
Centerville at SWDAB Districts    TBA Miami University
Wayne at Girls Sectionals    TBA Trotwood HS
Thursday, February 22, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Tippecanoe at State Prelims    5:00 PM Canton McKinley HS
Beavercreek at OHSAA State Meet    TBA Canton McKinley High School
Northmont at Girls State Meet    TBA Canton McKinley High School
Troy at Girls State Meet    TBA Canton
Friday, February 23, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Tippecanoe at State Finals    5:00 PM Canton McKinley HS
Beavercreek at OHSAA State Meet    TBA Canton McKinley High School
Centerville at OHSAA State Meet    TBA Brannin Natatorium
Butler at State    TBA Canton
Springfield at State Meet    TBA McKinley High School (Canton)
Saturday, February 24, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Centerville at OHSAA Girls State Dive Meet    9:00 AM Brannin Natatorium
Wayne at State    TBA Canton
Wayne at Districts    TBA Miami University
Centerville at OHSAA State Meet    TBA Brannin Natatorium
Beavercreek at OHSAA State Meet    TBA Canton McKinley High School

WesBanco Alley Cat Design