Wrestling - Schedule

Season:
Saturday, December 1, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Centerville at Harrison Duals    9:00 AM Harrison
Fairmont at Elder Duals    10:00 AM
Butler at Golden Bear Invitational    10:00 AM Upper Arlington HS
Beavercreek at Elder Duals    10:00 AM Elder HS
Trotwood-Madison at Taylor Invitational    10:00 AM Taylor High School
Tuesday, December 4, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Tippecanoe at Greenville    5:00 PM Greenville, Oh
Thursday, December 6, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Ben Logan and Northeastern at Springfield    6:00 PM SHS
Friday, December 7, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Piqua at Edgewood Invitational    4:00 PM Edgewood High School
Centerville at Springboro Tri-Meet    5:30 PM Springboro
Carroll at Beavercreek    7:00 PM
Saturday, December 8, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Springfield at London Inv.    8:00 AM London H.S
Piqua at Edgewood Invitational    10:00 AM Edgewood High School
Fairmont at Bellefontaine Duals    10:00 AM
West Carrollton at Clear Fork Invitational    10:00 AM Clear Fork HS
Carroll at Butler    7:00 PM Butler HS
Tuesday, December 11, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Tri at Xenia    6:00 PM Xenia
Wednesday, December 12, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Stebbins at Miami East    6:00 PM Miami East
Stebbins at Sidney    6:00 PM Miami East
Springfield at Westerville Central DD    6:00 PM Westerville Central H.S
Thursday, December 13, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Beavercreek at Miami East    6:00 PM Miami East
Saturday, December 15, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Springfield at SWOWCA    8:00 AM Harrison H.S
Tournament at Tippecanoe    9:00 AM Tipp CIty, Oh
Beavercreek at Cinn Coaches    9:30 AM Harrison
Butler at Cincinnati Coaches Classic    9:30 AM Harrison HS
Centerville at Cincinnati Coaches Classic    9:30 AM Harrison
West Carrollton at XIT    10:00 AM Xenia HS
Stebbins at Fairmont Invitational    10:00 AM Fairmont H.S.
FIREBIRD CLASSIC at Fairmont    10:00 AM
XIT at Xenia    10:00 AM XHS
Trotwood-Madison at Madison Mohawk Invitational    10:00 AM Middletown Madison High School
Centerville at Cincinnati Coaches Classic    11:00 AM Harrison
Sunday, December 16, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Beavercreek at Cinn Coaches    9:00 AM Harrison
Butler at Cincinnati Coaches Classic    9:30 AM Harrison HS
Tuesday, December 18, 2018
TEAMS TIME LOCATION
West Carrollton at Tri Meet w/ Northeastern    6:00 PM Greenon HS
Wednesday, December 19, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Sidney at Piqua    6:00 PM Piqua Jr High
Thursday, December 20, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Stebbins at Oakwood    6:00 PM Oakwood
Tri at Xenia    6:00 PM XHS
ALUMNI DUALS at Fairmont    6:00 PM
Friday, December 21, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Chaminade Julienne at Butler    7:00 PM Butler HS
Saturday, December 22, 2018
TEAMS TIME LOCATION
West Carrollton at Parkway Holiday Tournament    9:00 AM Parkway HS
Tippecanoe at Tournament    10:00 AM Parkway, Oh
Beavercreek at Fairfield    5:00 PM Fairfield HS Auditorium Stage
Centerville Tri-Meet at Centerville    5:00 PM Centerville
Wednesday, December 26, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Springfield at GMVWA    8:00 AM Butler H.S
Thursday, December 27, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Beavercreek at Medina Invite    10:00 AM Medina
Centerville at Dayton Holiday    11:00 AM Butler HS
GMVWA at Butler    11:00 AM Butler HS
Xenia at GMVWA    11:00 AM VBHS
Friday, December 28, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Piqua at West Jefferson Invitational    9:30 AM West Jefferson High School
Beavercreek at Medina Invite    10:00 AM Medina
Fairmont at Brecksville Holiday Tournament    11:00 AM
Centerville at Dayton Holiday    11:00 AM Butler HS
GMVWA at Butler    11:00 AM Butler HS
Xenia at GMVWA    11:00 AM VBHS
Saturday, December 29, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Piqua at West Jefferson Invitational    9:30 AM West Jefferson High School
Fairmont at Brecksville Holiday Tournament    10:00 AM
Thursday, January 3, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Beavercreek at Fairmont    6:00 PM Kettering Fairmont Arena
BEAVERCREEK at Fairmont    7:30 PM
Miamisburg Dual at Centerville    7:30 PM Centerville
Saturday, January 5, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Springfield at Clark County Clash    8:00 AM Shawnee H.S
Centerville at Kevin Cleveland Tournament    9:00 AM Dublin Scioto
Tippecanoe at Tournament    9:30 AM West Milton, Oh
Stebbins at Beavercreek Tournament    10:00 AM Beavercreek
Trotwood-Madison at Beavercreek Invitational    10:00 AM Beavercreek High School
West Carrollton at Logan Elm Invitational    10:00 AM Logan Elm HS
Butler at Lakota West & Harrison    5:00 PM Lakota West HS
Wednesday, January 9, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Piqua at Wayne, Stebbins & Tech    5:30 PM Wayne High School
Stebbins at Wayne    6:00 PM Wayne
Stebbins at Piqua    6:00 PM Wayne
Springfield at Indian Lake and Northwestern    6:00 PM Indian Lake H.S
Centerville at Fairmont Dual    7:30 PM Kettering Fairmont
CENTERVILLE at Fairmont    7:30 PM
Thursday, January 10, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Butler at Springboro    6:00 PM Springboro HS
Xenia at GWOC South Dual    6:00 PM FHS
Stebbins at GWOC South Duals    6:00 PM Fairborn
Trotwood-Madison at GWOC South Duals    6:00 PM Fairborn High School
West Carrollton at GWOC South Duals    6:00 PM Fairborn HS
Friday, January 11, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Springfield at Perrysburg Inv.    8:00 AM Perrysburg H.S
Centerville at Perrysburg Invitational    3:30 PM Perrysburg HS
Xenia at Fairfield Inv    5:00 PM FHS
West Carrollton at Ron Masanek Fairfield Invitational    5:00 PM Fairfield HS
Saturday, January 12, 2019
TEAMS TIME LOCATION
West Carrollton at Ron Masanek Fairfield Invitational    9:30 AM Fairfield HS
Centerville at Perrysburg Invitational    9:30 AM Perrysburg HS
Fairmont at Middletown Tournament    10:00 AM
Xenia at Fairfield Inv    10:00 AM FHS
Butler at Comet Classic    10:00 AM Central Crossing HS
Piqua at Miamisburg Pool Invitational    10:00 AM Miamisburg HS
Stebbins at Miamisburg Tournament    10:00 AM Miamisburg
Tippecanoe at Tournament    10:00 AM Lima, Oh
Sunday, January 13, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Piqua at Eaton, Wayne & Trotwood    5:30 PM Eaton High School
Wednesday, January 16, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Xenia at Dual    6:00 PM THS
Stebbins at Northeastern    6:00 PM Northeastern
Thursday, January 17, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Northmont H.S at Springfield    6:00 PM SHS
Beavercreek Dual at Centerville    7:30 PM Centerville
Friday, January 18, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Fairmont at Maumee Bay Classic    11:00 AM
Butler at Maumee Bay Classic    11:00 AM Oregon Clay HS
Piqua at Napoleon Duals    4:00 PM Napoleon HS
Saturday, January 19, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Tippecanoe at Tournament    9:00 AM Sycamore, Oh
Xenia at Hammer & Anvil    9:00 AM WBHS
West Carrollton at HIT    9:00 AM Hamilton Township HS
Butler at Maumee Bay Classic    9:30 AM Oregon Clay HS
Stebbins at Sycamore Tournament    10:00 AM Sycamore
Fairmont at Maumee Bay Classic    10:00 AM
Piqua at Napoleon Duals    10:00 AM Napoleon HS
Trotwood-Madison at Golden Panther Invitational    6:00 PM Pointz High School
Wednesday, January 23, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Piqua at OHSAA Div. I Dual Prelims    5:00 PM Marysville HS (tentatively)
Trotwood-Madison at GWOC South Duals    6:00 PM West Carrollton High School
Springfield at OHSAA Team Reional    6:00 PM TBA
Thursday, January 24, 2019
TEAMS TIME LOCATION
West Carrollton at GWOC South Duals    6:00 PM West Carrollton HS
Stebbins at GWOC South Duals    6:00 PM West Carrollton
FAIRMONT DUALS at Fairmont    6:00 PM
Butler at Fairmont, Miamisburg, & Western Brown    6:00 PM Trent Arena
Xenia at GWOC South Dual    6:00 PM WCHS
Friday, January 25, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Tippecanoe at Tournament    4:00 PM Eaton, Oh
Trotwood-Madison at Ben Logan Invitational    6:00 PM Ben Logan High School
Centerville at Fairfield Dual    7:30 PM Fairfield HS
Stebbins at Eaton Invitational    TBA Eaton
Saturday, January 26, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Xenia at Milford Inv    9:00 AM MHS
Tippecanoe at Tournament    10:00 AM Eaton, Oh
Trotwood-Madison at Ben Logan Invitational    10:00 AM Ben Logan High School
Beavercreek at Butler    7:00 PM Butler HS
Stebbins at Eaton Invitational    TBA Eaton
Thursday, January 31, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Tecumseh at Stebbins    6:00 PM Tecumseh
Greenview at Tippecanoe    6:00 PM Tipp CIty, Oh
Friday, February 1, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Carroll ( Youth & HS) Dual at Xenia    6:00 PM XHS
Saturday, February 2, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Centerville at Regional Team State Duals Tourn.    9:00 AM TBA
Fairmont at Team State Regional    10:00 AM
Piqua at Washington Court House Invitational    10:00 AM Washington Court House HS
Piqua at OHSAA DIV I Districts    10:00 AM Kettering Trent Arena
West Carrollton at OHSAA Regional Duals    10:00 AM TBA
Xenia at State Dual    6:00 PM TBA
Butler at Team State Duals-Regional    TBA TBA
Stebbins at OHSAA State Duals    TBA TBA
Wednesday, February 6, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Trotwood-Madison at Wayne Duals    6:00 PM Wayne High School
Springfield at Mechanicsburg H.S    6:00 PM SHS
Friday, February 8, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Piqua at OHSAA DIV I State    10:00 AM Value City Arena tOSU
Piqua at OHSAA DIV I State    10:00 AM Value City Arena tOSU
Tippecanoe at GWOC    4:00 PM
Piqua at GWOC Championships    5:00 PM Vandalia Butler SAC
Xenia at GWOC    5:00 PM
West Carrollton at GWOC Championships    5:30 PM Vandalia-Butler HS
Centerville at GWOC    5:30 PM Kettering Fairmont
Stebbins at GWOC Tournament    5:30 PM Butler
GWOC at Butler    5:30 PM Butler HS
Fairmont at GWOC Championships    5:30 PM
Springfield at GWOC    6:00 PM Fairmont H.S
Trotwood-Madison at GWOC Conference Tournament    6:00 PM Butler High School
Saturday, February 9, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Xenia at GWOC    10:00 AM
Trotwood-Madison at GWOC Conference Tournament    10:00 AM Butler High School
Piqua at GWOC Championships    10:00 AM Vandalia Butler SAC
Piqua at OHSAA DIV I State    10:00 AM Value City Arena tOSU
Stebbins at GWOC Tournament    10:00 AM Butler
Tippecanoe at GWOC    10:00 AM
Centerville at GWOC    10:00 AM Kettering Fairmont
GWOC at Butler    10:00 AM Butler HS
West Carrollton at GWOC Championships    10:00 AM Vandalia-Butler HS
Fairmont at GWOC Championships    6:00 PM
Wednesday, February 13, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Covington at Tippecanoe    6:00 PM Tipp CIty, Oh
Friday, February 15, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Piqua at Troy, Greenville, W. Carrollton    5:30 PM Troy HS
West Carrollton at Double Dual w/ Greenville & Troy    6:00 PM Piqua HS
Friday, February 22, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Tippecanoe at Sectional    4:00 PM Graham, Oh
Piqua at OHSAA DIV I Sectionals    5:00 PM Centerville High School
Xenia at Sectional    5:00 PM CHS
West Carrollton at OHSAA Sectional Tournament    5:30 PM Graham HS
Sectionals at Centerville    6:00 PM Centerville
Fairmont at Sectional Championships    6:00 PM
Stebbins at Sectional Tournament    6:00 PM Centerville
Springfield at Sectionals    6:00 PM Centerville H.S
Butler at Sectional    6:00 PM Centerville HS
Saturday, February 23, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Stebbins at Sectional Tournament    10:00 AM Centerville
Stebbins at Sectional Tournament    10:00 AM Centerville
Tippecanoe at Sectional    10:00 AM Graham, Oh
Piqua at OHSAA DIV I Sectionals    10:00 AM Centerville High School
Sectionals at Centerville    10:00 AM Centerville
Fairmont at Sectional Championships    10:00 AM
Xenia at Sectional    10:00 AM CHS
West Carrollton at OHSAA Sectional Tournament    10:30 AM Graham HS
Butler at Sectional    11:00 AM Centerville HS
Trotwood-Madison at Division 2 Sectionals    6:00 PM
Sunday, February 24, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Trotwood-Madison at Division 2 Sectionals    10:00 AM
Friday, March 1, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Butler at District    3:00 PM Trent Arena
West Carrollton at OHSAA District Tournament    3:00 PM Wilmington HS
Tippecanoe at District    3:00 PM Wilmington, Oh
DISTRICT CHAMPIONSHIPS at Fairmont    4:00 PM
Centerville at Districts    4:00 PM Kettering Fairmont
Stebbins at District Tournament    4:00 PM Fairmont H.S.
Piqua at OHSAA DIV I Districts    4:00 PM Kettering Trent Arena
Xenia at Districts    5:00 PM Trent
Saturday, March 2, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Butler at District    9:00 AM Trent Arena
West Carrollton at OHSAA District Tournament    10:00 AM Wilmington HS
Tippecanoe at District    10:00 AM Wilmington, Oh
Piqua at OHSAA DIV I Districts    10:00 AM Kettering Trent Arena
Stebbins at District Tournament    10:00 AM Fairmont H.S.
Centerville at Districts    10:00 AM Kettering Fairmont
Xenia at Districts    10:00 AM Trent
DISTRICT CHAMPIONSHIPS at Fairmont    10:00 AM
Thursday, March 7, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Tippecanoe at State    3:00 PM Columbus, Oh
Butler at State    3:00 PM Schottenstein Center
West Carrollton at OHSAA State Tournament    4:00 PM Schottenstein Center
Piqua at OHSAA DIV I State    6:00 PM Value City Arena tOSU
Fairmont at State Championships    TBA
Friday, March 8, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Butler at State    10:00 AM Schottenstein Center
Tippecanoe at State    10:00 AM Columbus, Oh
West Carrollton at OHSAA State Tournament    10:30 AM Schottenstein Center
Fairmont at State Championships    TBA
Saturday, March 9, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Tippecanoe at State    10:00 AM Columbus, Oh
West Carrollton at OHSAA State Tournament    10:00 AM Schottenstein Center
Butler at State    10:00 AM Schottenstein Center
Fairmont at State Championships    TBA

WesBanco Alley Cat Design