Boys Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME SCHOOL LOCATION TIME
1. Ben Ewert Beavercreek Saturday Night Lights 15:43.00
2. Jack Welsh Centerville Paul Short Invitational 15:54.00
3. matt Gregson Beavercreek Dual at DeWine 16:05.00
4. Andrew Mayse Piqua GWOC Centerville 16:11.00
5. Jackson Siddall Lebanon SNL 16:13.00
6. Andrew Craig Centerville Paul Short Invitational 16:14.00
7. Ben Burkett Centerville Paul Short Invitational 16:15.00
8. Kelby Caplinger Lebanon Trinity 16:16.00
9. Ethan Shade Northmont Centerville SNL 16:23.10
10. Long Lin Butler Bob Schul 16:25.00
11. Matt Nerlinger Centerville Paul Short Invitational 16:28.00
12. Bryce Conley Tippecanoe Greenville Invitational 16:29.00
13. David Klenk Lebanon GWOC 16:31.00
13. Lucas Houk Wayne Miamisburg 16:31.00
13. Luke Kleinfelder Beavercreek Saturday night lights 16:31.00
16. Parker Hines Miamisburg Miamisburg Invitational 16:33.00
17. Michael Stearns Tippecanoe Miami County Invitational 16:34.00
18. Ryan Beck Lebanon GWOC 16:36.00
19. Adrian Bostwick Centerville Paul Short Invitational 16:40.00
20. Jake Benigno Beavercreek Great American 16:47.00
21. Jacob Miller Wayne Miamisburg 16:48.00
21. Ryan Slaughenhaupt Miamisburg Miamisburg Invitational 16:48.00
21. Davy Hardie Lebanon GWOC 16:48.00
24. Gage Beireis Northmont Centerville SNL 16:48.10
25. Adam Jones Springboro Centerville Saturday Night Lights 16:49.80
26. Connor Downs Centerville Paul Short Invitational 16:55.00
27. Caleb Zimmerman Springboro Centerville Saturday Night Lights 16:55.50
28. Ian Johnson Beavercreek Saturday Night Lights 16:58.00
29. Sam Duncan Lebanon GWOC 16:59.00
30. Ethan Johnson Miamisburg Miamisburg Invitational 17:04.00
31. Chase Brentlinger Fairmont FinishTiming XC Classic 17:05.00
32. Michael Stephenson Beavercreek Great American 17:06.00
33. Kyle Wertz Butler Cedarville 17:07.00
34. Justin Sargent Miamisburg Miamisburg Invitational 17:08.00
35. Jeremy Davidson Centerville Saturday Night Lights Invitational 17:08.60
36. Tayton Hess Beavercreek Dual at DeWine 17:10.00
37. Jack Ciesla Centerville Paul Short Invitational 17:18.00
38. Alex Berardi Springboro Lebanon Warrior Invitational 17:18.70
39. Keenan Fraylick Tippecanoe Miami County Invitational 17:19.30
40. Will Bennett Centerville Les Eisenhart Invitational 17:20.00
40. Jon Vicarel Centerville Les Eisenhart Invitational 17:20.00
42. Isaac Einstein Centerville Les Eisenhart Invitational 17:21.00
43. Logan Stegemoller Miamisburg Miamisburg Invitational 17:23.00
43. Robert Pacenta Fairmont FinishTiming XC Classic 17:23.00
45. Gabe Warren Butler Cedarville 17:25.00
46. Kyle Westhaus Centerville Paul Short Invitational 17:27.00
47. Ben Jans Tippecanoe Miami County Invitational 17:28.00
48. Grant Wirth Springboro Lebanon Warrior Invitational 17:28.90
49. Cameron Kinsey Fairmont Miamisburg Invite 17:29.00
49. Ethan Heitkamp Tippecanoe Miami County Invitational 17:29.00
51. Joel Robison Lebanon Lebanon 17:31.00
51. Mike Griffith Troy Miami County 17:31.00
51. Gavin Bockrath Sidney Sidney Invitational 17:31.00
54. Eli Straman Sidney GWOC 17:33.00
55. Griffin Bieller Lebanon Lebanon 17:34.00
56. Andy Smith Troy Centerville 17:36.00
57. Ethan Sinning Tippecanoe Miami County Invitational 17:37.00
57. Nathan McGuffey Centerville Les Eisenhart Invitational 17:37.00
59. Matt Dickson Centerville Les Eisenhart Invitational 17:39.00
59. Jordan Ford Centerville Les Eisenhart Invitational 17:39.00
61. Brandon Huddleson Lebanon GWOC 17:40.00
61. Seth Osborne Miamisburg Miamisburg Invitational 17:40.00
63. Nick Kowalski Beavercreek Saturday Night Lights 17:42.00
63. Tommy Tran Lebanon Bob Schul 17:42.00
65. Austin Kick Centerville Les Eisenhart Invitational 17:46.00
65. Noah Callinan Fairmont Miamisburg Invite 17:46.00
67. Brandon Lengefeld West Carrollton Miamisburg 17:46.70
68. Andrew Sarmir Fairmont Miamisburg Invite 17:47.00
69. Danny Hosford Fairmont Miamisburg Invite 17:48.00
70. Brandon Brown Fairmont Miamisburg Invite 17:50.00
71. Sam Kuhbander Springboro Lebanon Warrior Invitational 17:50.90
72. Gabe Lytle Springboro Lebanon Warrior Invitational 17:53.50
73. Thomas Gill Beavercreek Dual at DeWine 17:55.00
73. Jace Hyde Springboro GWOC Championships 17:55.00
75. Caleb Browder Greenville Widewater Invitational 17:57.00
75. Kyle Bucklew Centerville Paul Short Invitational 17:57.00
77. Michael Knauer Centerville Les Eisenhart Invitational 17:58.00
78. Brendan Apt Centerville Les Eisenhart Invitational 17:59.00
78. Austin Rogers Tippecanoe Greenville Invitational 17:59.00
80. Adam Vanbeysterveldt Centerville Les Eisenhart Invitational 18:02.00
80. Corey Reese Miamisburg Miamisburg Invitational 18:02.00
82. Ian Bonifas Sidney Botkins Invitational 18:03.00
83. Nick Harville Springboro Centerville Saturday Night Lights 18:04.90
84. Ian Bowman Sidney Fort Loramie 18:08.00
85. Dayton Raflik Springboro Centerville Saturday Night Lights 18:10.20
86. Dominic Kolonay Springboro Centerville Saturday Night Lights 18:10.90
87. Kyle Kemper Springboro GWOC Championships 18:11.00
87. Calvin Reed Springboro GWOC Championships 18:11.00
87. Lucas Eggert Centerville Saturday Night Lights Invitational 18:11.00
87. Andrew Kocher Greenville Widewater Invitational 18:11.00
91. Michael Dimisa Centerville Les Eisenhart Invitational 18:12.00
92. Cayden Holley Centerville Les Eisenhart Invitational 18:13.00
93. Jacob Danielson Fairmont Miamisburg Invite 18:14.00
94. Kerry Beavers Centerville Les Eisenhart Invitational 18:16.00
95. Chris Golden Centerville Saturday Night Lights Invitational 18:16.40
96. Nick Moorman Xenia Miamisburg 18:17.00
96. Jake Ernst Fairmont Miamisburg Invite 18:17.00
98. John Pierron Northmont Centerville SNL 18:18.80
99. Lane Vukovic Wayne Buck Creek 18:19.00
100. Ben Hughes Centerville Les Eisenhart Invitational 18:22.00
100. Matthew Hall Centerville Les Eisenhart Invitational 18:22.00
102. Nathan Kenney Springboro Cedarville Friendship Invitational 18:23.30
103. Nathan Shatto Miamisburg Miamisburg Invitational 18:24.00
104. Patrick McClain Sidney Cedarville 18:25.00
105. Tyler Rahe Centerville Saturday Night Lights Invitational 18:25.20
106. Seth Plantz Troy Miami County 18:26.00
107. Mitch Fletcher Piqua Anna Rocket Invitational 18:27.00
108. Nathan McCloud Springboro Centerville Saturday Night Lights 18:27.10
109. Mason Wyss Miamisburg Miamisburg Invitational 18:29.00
110. Vincent Statzer Wayne GWOC 18:30.00
111. Dante Kemp Piqua GWOC Centerville 18:32.00
112. Ryan Flanagan Centerville Les Eisenhart Invitational 18:33.00
113. Noah Welsh Miamisburg Miamisburg Invitational 18:34.00
114. Thomas Williamson Miamisburg Miamisburg Invitational 18:35.00
114. Ben Musser Sidney Sidney Invitational 18:35.00
116. Noah McGeorge Wayne Miamisburg 18:40.00
117. Carson Dehart Troy Miami County 18:43.00
118. Trevor Orchard Xenia Miamisburg 18:44.00
119. Kieran Stanberry Miamisburg Miamisburg Invitational 18:45.00
119. Adam Falknor Troy Miami County 18:45.00
121. Logan Huth Troy Miami County 18:47.00
121. Camden Kime Centerville Les Eisenhart Invitational 18:47.00
123. Seth Unger Greenville Treaty City Invitational 18:49.00
124. Joseph McGuffey Centerville Saturday Night Lights Invitational 18:53.10
125. Daniel Cole Wayne GWOC 18:58.00
125. Luke Vondrell Centerville Les Eisenhart Invitational 18:58.00
127. Alex Frank Springboro Lebanon Warrior Invitational 18:58.10
128. Greg VanMaldeghem Springboro Midwest Meet of Champions 18:59.00
128. jacob subler Greenville Treaty City Invitational 18:59.00
130. Andrew Cameron Centerville Les Eisenhart Invitational 19:00.00
131. Cobi Haverfield Xenia Miamisburg 19:01.00
132. Cameron Brown Piqua Anna Rocket Invitational 19:04.00
133. Brian Shipman Centerville Eaton Invitational 19:04.29
134. Drew Haker Northmont Greenville Invitational 19:05.00
134. Quinn Bennett Centerville Les Eisenhart Invitational 19:05.00
136. Brenden Evans Miamisburg Miamisburg Invitational 19:06.00
136. Bradley McPherson Piqua Anna Rocket Invitational 19:06.00
138. Matt Mescher Butler Troy 19:07.00
139. Tre Nixon West Carrollton Bellbrook 19:07.30
140. Ben Bierley Miamisburg Miamisburg Invitational 19:12.00
141. Nick Sanders Northmont Bob Schul Invitational 19:12.40
142. Davis Knight Springboro Centerville Saturday Night Lights 19:15.20
143. Dodge Sucharda Greenville Widewater Invitational 19:17.00
144. Sam Diller Northmont Neal Charske Firebird Inv 19:19.00
144. Josiah English Northmont Greenville Invitational 19:19.00
146. Jake Knight Springboro Lebanon Warrior Invitational 19:21.00
146. Sean Luttrell Butler cedarville 19:21.00
148. Cole Mousa Springboro Centerville Saturday Night Lights 19:22.10
149. Trey Ramsey Centerville Asics Hot Summer Bash 19:22.89
150. Caleb Walker Springboro Midwest Meet of Champions 19:23.00
151. Justin Shatto Miamisburg Miamisburg Invitational 19:25.00
152. Tim Hanna Troy Centerville 19:26.00
153. Elijah Ducoli Centerville Les Eisenhart Invitational 19:28.00
154. Robert Cwiekalo Centerville Les Eisenhart Invitational 19:29.00
155. John Koch Springboro Lebanon Warrior Invitational 19:29.70
156. Colton Muterspaw Xenia Miamisburg 19:33.00
156. Travis Colton Wayne Miamisburg 19:33.00
158. Peter Hall Centerville Saturday Night Lights Invitational 19:34.80
159. Jordan Sam Wayne GWOC 19:35.00
159. Sam Parra Springboro Lebanon Warrior Invitational 19:35.00
161. Aaron McClellan Springboro Centerville Saturday Night Lights 19:37.40
162. Cale Faul Xenia Miamisburg 19:39.00
163. Ben Wilkie Centerville Les Eisenhart Invitational 19:41.00
164. Alex Bindemann Springboro Midwest Meet of Champions 19:42.30
165. Daniel Roderer Springboro Centerville Saturday Night Lights 19:44.30
166. Brian Mackey Wayne Miamisburg 19:45.00
167. Will Robinson Xenia Miamisburg 19:47.00
167. Dakota Ward Piqua Sidney Yellow Jacket Invitational 19:47.00
167. Austin Zonner Troy Miami County 19:47.00
170. Evan Phillippi Springboro Cedarville Friendship Invitational 19:49.10
171. Tyler Shock Northmont Neal Charske Firebird Inv 19:54.00
172. Justin Delano Northmont Centerville SNL 19:55.80
173. Payton Runyon Northmont Neal Charske Firebird Inv 19:56.00
173. Xayvion Bridges Miamisburg Miamisburg Invitational 19:56.00
175. Noah McGilton Northmont Centerville SNL 19:56.60
176. Reilly Combs Centerville Asics Hot Summer Bash 19:57.55
177. Alex Davenport Springboro Cedarville Friendship Invitational 19:58.90
178. Luke Johnson Wayne Centerville SNL 20:02.20
179. Sam Felton Troy Miamisburg Invite 20:03.00
180. Douglas Moenter Centerville Les Eisenhart Invitational 20:05.00
181. Adam Larman Wayne GWOC 20:07.00
182. John Harnen Centerville Les Eisenhart Invitational 20:23.00
183. Michael Lacey West Carrollton Cedarville 20:24.30
184. JoMarre Young Wayne Miamisburg 20:27.00
184. Jacob Sweeney Troy Galion 20:27.00
186. Josh Belvo Miamisburg Miamisburg Invitational 20:29.00
187. Matt Karns Greenville Treaty City Invitational 20:37.00
188. Aidan Smith Sidney Sidney Invitational 20:41.00
189. Chase Johnson Miamisburg Miamisburg Invitational 20:42.00
190. Henry Jones Wayne Miamisburg 20:45.00
191. Elijah Cushman Xenia Miamisburg 20:46.00
192. Dean Mason West Carrollton Miamisburg 20:50.00
193. Brendan Caufield Centerville Les Eisenhart Invitational 20:50.70
193. Brendan Caufield Centerville Les Eisenhart Invitational 20:50.70
195. Levi Vangorden Northmont Bob Schul Invitational 20:52.40
196. Preston Schaeffer Piqua Anna Rocket Invitational 20:55.00
197. Noah Schwepe Sidney Districts 20:56.00
197. Spencer Karn Sidney Sidney Invitational 20:56.00
199. Elijah Douglas Sidney Sidney Invitational 20:59.00
199. Harley Marcum Wayne Miamisburg 20:59.00
201. Cody Vandergrift Stebbins Sidney Invitational 20:59.90
202. Brandon Eyongherok Northmont Cedarville Friendship Invitational 21:02.00
203. Reyley Grice Xenia Northwestern 21:03.00
204. Austin Cook Fairborn Skyhawk 21:04.00
205. Korey Sheehy Miamisburg Miamisburg Invitational 21:06.00
206. Alexey Gaulke Centerville Les Eisenhart Invitational 21:07.00
207. Logan Searcy Sidney Sidney Invitational 21:08.00
208. Jared Bush Northmont Centerville SNL 21:13.20
209. Noah Lingerfelt Fairborn Treaty City 21:16.00
210. Caleb Fishback Piqua Anna Rocket Invitational 21:18.00
211. Kyle Merritt Trotwood-Madison Centerville 21:24.00
212. Ryan Wolf Centerville Les Eisenhart Invitational 21:28.00
213. Cole Fisher Miamisburg Miamisburg Invitational 21:39.00
214. Mason Price Piqua Anna Rocket Invitational 21:42.00
215. Austin Long Centerville Les Eisenhart Invitational 21:49.00
216. Joseph Kletschka Stebbins Miamisburg Invitational 21:51.20
217. Trevor Landon Fairborn Treaty City 21:55.00
218. Roy Moreaux Piqua Anna Rocket Invitational 22:08.00
218. Logan Matson Centerville Les Eisenhart Invitational 22:08.00
220. Gaven Barnes Piqua GWOC Centerville 22:13.00
221. Esean Bryant Trotwood-Madison Centerville 22:16.00
222. Jayden Hastings Miamisburg Miamisburg Invitational 22:20.00
222. Cooper Skudlarek Miamisburg Miamisburg Invitational 22:20.00
224. Owen Cox West Carrollton Bellbrook 22:22.20
225. Wade Davis Xenia Miamisburg 22:32.00
226. Isaiah Hyatt Fairborn Friendship 22:40.00
227. Warren Bice Stebbins Miamisburg Invitational 22:41.70
228. Peyton Robinson Fairborn Treaty City 22:43.00
229. Dante Lander West Carrollton Bellbrook 22:48.50
230. Cameron Foster Piqua Anna Rocket Invitational 22:54.00
231. Corey LeBlanc Xenia Miamisburg 23:00.00
232. Marc Zorkic Sidney Sidney Invitational 23:06.00
233. Aaron Edens Stebbins Miamisburg Invitational 23:08.00
234. Lucas Bourgeois Stebbins Miamisburg Invitational 23:14.50
235. Isaiah Underwood Northmont Greenville Invitational 23:24.00
236. Phoenix Robinson Fairborn Bob Schul 23:28.00
237. Bradley Retherford West Carrollton Bellbrook 23:33.80
238. Juston Johnson Trotwood-Madison Eaton 23:34.00
239. Quintin Tarango Miamisburg Miamisburg Invitational 23:42.00
240. Devon Loritts Trotwood-Madison Fairborn 23:45.00
241. Marques Howard Trotwood-Madison Eaton 23:52.00
242. Andrew Hornak Miamisburg Finish Timing Invite 23:55.00
243. Zeke Cook Stebbins Miamisburg Invitational 24:09.60
244. Terrance Gates Trotwood-Madison Fairborn 24:13.00
245. Jake Riffel Miamisburg Miamisburg Invitational 24:22.00
246. Christopher Sumner Miamisburg Miamisburg Invitational 24:32.00
247. Uy Le Northmont Bob Schul Invitational 24:43.30
248. Jalen Orwig Trotwood-Madison Centerville 24:46.00
249. Fannon Reece Sidney Botkins Invitational 24:50.00
250. Samuel Carlson Wayne Buck Creek 25:36.00
251. Jon Foster Stebbins Sidney Invitational 25:45.20
252. Nate Lentz Miamisburg Finish Timing Invite 26:09.00
253. Derek Kirkland Northmont Troy Invitational 26:31.50
254. Mervin Quach Stebbins Sidney Invitational 27:30.00
255. Logan Campbell Miamisburg Finish Timing Invite 27:36.00
256. Carsten Kurtz Fairborn Treaty City 27:39.00
257. Amari Davis Trotwood-Madison Fairborn 28:12.00
258. Javon Willis Trotwood-Madison Eaton 28:29.00
259. Justin Stephens Trotwood-Madison Fairborn 28:49.00
260. Jacob Willis Trotwood-Madison Fairborn 29:03.00
261. Aaron Malcolm-Tillman Stebbins Sidney Invitational 29:31.00
262. Eric Butler Trotwood-Madison Fairborn 30:31.00
263. Michael Robinson Stebbins Miamisburg Invitational 31:03.70

 
WesBanco Jostens Alley Cat Design