Girls Tennis - Awards

All Conference Team
NAME SCHOOL PLAY TEAM
Ashley Amiri - Senior Centerville Singles First Team
Vania Jiao - Junior
Dhira Venkatramani - Sophomore
Beavercreek Doubles First Team
Anke Patel - Sophomore Springboro Singles First Team
Carley Sickinger - Senior Miamisburg Singles First Team
Maddy Talbott - Senior
Alyssa McGarvey - Sophomore
Springboro Doubles First Team

American League Team
NAME SCHOOL PLAY TEAM
Ladia Coning - Senior
Alyssa Steward - Senior
Tippecanoe Doubles First Team
Hannah Essick - Senior Troy Singles First Team
Maggie Hennessy - Senior Troy Singles First Team
Ashley Hess - Sophomore
Jenna Albezreh - Junior
Butler Doubles First Team
Brooklyn Hunter - Senior Fairborn Singles First Team
Madison Peyton - Senior Butler Singles First Team
Kennedy Reeder - Senior Tippecanoe Singles First Team
Katie Sherrick - Sophomore
Hailey Taylor - Sophomore
Troy Doubles First Team
Allison Baker - Junior Butler Singles Second Team
Ashley Bruns - Senior Troy Singles Second Team
Jackie Fulker - Junior
Emma Kazmaier - Junior
Troy Doubles Second Team
Molly Hunt - Senior
Larisa Schmitmeyer - Junior
Greenville Doubles Second Team
Xia Lin - Sophomore Butler Singles Second Team
Sophia McDowell - Junior Tippecanoe Singles Second Team
Natalie Milligan - Freshman Greenville Singles Second Team
Hannah Scarpelli - Sophomore
Rachel Burton - Sophomore
Butler Doubles Second Team
Taylor Dancer - Senior
Zulbiya Ilyasova - Senior
Stebbins Doubles Special Mention
Sophie Dang - Senior
Han Le - Senior
Stebbins Doubles Special Mention
Essence Estremara - Senior Trotwood-Madison Singles Special Mention
Morgan Ford - Junior Piqua Singles Special Mention
Michelle Hwang - Junior
Aniyah Jordan - Junior
West Carrollton Doubles Special Mention
Jordan Jones - Junior Tippecanoe Singles Special Mention
Layla Jones - Sophomore Trotwood-Madison Singles Special Mention
Alexa Knorr-Sullivan - Freshman Piqua Singles Special Mention
Aly Landis Xenia Singles Special Mention
Hailey New Sidney Singles Special Mention
Shayna Osborne - Senior
Preslee Chapman - Senior
Fairborn Doubles Special Mention
Savannah Puckett Xenia Singles Special Mention
Naomi Riegel Sidney Singles Special Mention
Kathryn Saunders
Janae Drees
Sidney Doubles Special Mention
Elnara Ukhtiyayeva - Senior Stebbins Singles Special Mention
Acadia Wulf - Senior Fairborn Singles Special Mention

North Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Madison Peyton Butler
Coach of the Year Amanda Paul Butler

South Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Coach of the Year Doug Coy Fairborn

National League Team
NAME SCHOOL PLAY TEAM
Ashley Amiri - Senior Centerville Singles First Team
Marissa Anderson - Senior Northmont Singles First Team
Rhea Dhingra - Senior
Ariel Alappatt - Sophomore
Centerville Doubles First Team
Ally Garofoli - Junior Springboro Singles First Team
Vania Jiao - Junior
Dhira Venkatramani - Sophomore
Beavercreek Doubles First Team
Anke Patel - Sophomore Springboro Singles First Team
Carley Sickinger - Senior Miamisburg Singles First Team
Maddy Talbott - Senior
Alyssa McGarvey - Sophomore
Springboro Doubles First Team
Kiki Bashir - Senior Centerville Singles Second Team
Julia Bays - Freshman Beavercreek Singles Second Team
Ally Hesse
Jaime Pacenta
Fairmont Doubles Second Team
Mikenzie Hindenlang - Sophomore Miamisburg Singles Second Team
Esther Hu - Junior Beavercreek Singles Second Team
Catherine Raj - Junior
Mansi Patel - Junior
Miamisburg Doubles Second Team
Amanda Shamp - Junior
Jessa Grossman - Junior
Springboro Doubles Second Team
Jada Strickland - Senior Miamisburg Singles Second Team
Sam Turner Fairmont Singles Second Team
Jackie Brake
Mia Kordowski
Lebanon Doubles Special Mention
Kate Daugherty - Sophomore
Abbie Campbell - Freshman
Miamisburg Doubles Special Mention
Jenna Demeter - Senior Springfield Singles Special Mention
Christina Fote - Senior Springboro Singles Special Mention
Kristen Hooker - Junior Wayne Singles Special Mention
Lauren Kelsey - Junior Northmont Singles Special Mention
Nadja Martin - Senior Centerville Singles Special Mention
Maeve O'Hara
Katie West
Fairmont Doubles Special Mention
Lena Syed - Sophomore
Maleehah Umerani - Sophomore
Springfield Doubles Special Mention
Lyann Trihn - Junior
Allie Corwin - Junior
Wayne Doubles Special Mention

East Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Vania Jiao Beavercreek
Athlete of the Year Dhira Venkatramani Beavercreek
Coach of the Year Scott Long Centerville

West Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Carley Sickinger Miamisburg
Coach of the Year Sally Garofoli Springboro
Coach of the Year Ken Bartley Springboro

 
Alley Cat Design WesBanco Jostens