Girls Soccer - Awards

All Conference Team
NAME SCHOOL GRADE TEAM
Alisa Arthur Miamisburg Sophomore First Team
Lauren Bastian Centerville Junior First Team
Diana Benigno Beavercreek Junior First Team
Ella Bianco Beavercreek Senior First Team
Marcella Cash Beavercreek Junior First Team
Paige Elliott Springboro Senior First Team
Bridgette Herman Springboro Senior First Team
Hannah Rittenhouse Tippecanoe Sophomore First Team
Chloe Spitler Centerville Junior First Team
Elaine Wiesenmayer Sidney Senior First Team
Julianna Williams Troy Sophomore First Team

American League Team
NAME SCHOOL GRADE TEAM
Kiyha Adkins Troy Senior First Team
Jackie Bashore Tippecanoe Senior First Team
Isabella Carone Fairborn Senior First Team
Lily Clouser Troy Senior First Team
Whitney Evans Piqua Sophomore First Team
Kristine George Stebbins Junior First Team
Reese Gingrich Butler Sophomore First Team
Taylor Huffman Xenia Senior First Team
Macie Ivey Sidney Senior First Team
Hannah Johnson Fairborn Senior First Team
Khia McMillen Sidney Sophomore First Team
Maddie Mitchell Butler Senior First Team
Hannah Rittenhouse Tippecanoe Sophomore First Team
Lauren Robbins Tippecanoe Senior First Team
Natali Smith Trotwood-Madison Senior First Team
Makayla Stallard Tippecanoe Senior First Team
Elaine Wiesenmayer Sidney Senior First Team
Julianna Williams Troy Sophomore First Team
Shayna Bragg Piqua Senior Second Team
Chamber Browning Troy Sophomore Second Team
Kate Burden Sidney Sophomore Second Team
Alexis Claybaugh Xenia Junior Second Team
Gracie Conway Greenville Sophomore Second Team
Alexa DeHaven Stebbins Sophomore Second Team
Dani Dettwiller Tippecanoe Sophomore Second Team
Tayler Grunkemeyer Piqua Junior Second Team
MaKayla Hurey Sidney Sophomore Second Team
Maliah Huston Xenia Junior Second Team
Ashley Jacquez Rason West Carrollton Senior Second Team
Anastasia Kirchner Butler Junior Second Team
Hannah Kramer Tippecanoe Senior Second Team
Megan Malott Troy Senior Second Team
Ciena Miller Troy Senior Second Team
Lauren Murry Fairborn Sophomore Second Team
Ella Neely Butler Sophomore Second Team
Skylar Rose Butler Senior Second Team
Macy Smith Fairborn Freshman Second Team
Essence Thornton Trotwood-Madison Senior Second Team
Josalyn Abrams Troy Senior Special Mention
Lauren Barker Sidney Sophomore Special Mention
Claire Bim-Merle Piqua Senior Special Mention
Laura Borchers Troy Junior Special Mention
Isabella Bratton Butler Sophomore Special Mention
Caiden Butler Xenia Senior Special Mention
Hannah Chaplin Tippecanoe Sophomore Special Mention
Shelby Ferguson Tippecanoe Sophomore Special Mention
Mya Johnson West Carrollton Sophomore Special Mention
Autumn Lynn Fairborn Freshman Special Mention
Jadah McMillen Sidney Freshman Special Mention
Emma Patzek Tippecanoe Freshman Special Mention
Jackie Powers Stebbins Sophomore Special Mention
Zoe Pressnall Greenville Junior Special Mention
Calyn Releford Trotwood-Madison Junior Special Mention
Samantha Stewart Xenia Senior Special Mention
Erin Thomas Fairborn Freshman Special Mention

North Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Elaine Wiesenmayer Sidney
Coach of the Year Brandon Baker Tippecanoe

South Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Isabella Carone Fairborn
Coach of the Year Harold Delotelle Xenia

National League Team
NAME SCHOOL GRADE TEAM
Alisa Arthur Miamisburg Sophomore First Team
Kara Barlow Fairmont Senior First Team
Lauren Bastian Centerville Junior First Team
Diana Benigno Beavercreek Junior First Team
Ella Bianco Beavercreek Senior First Team
Marcella Cash Beavercreek Junior First Team
Armani Dortch Wayne Senior First Team
Paige Elliott Springboro Senior First Team
Bridgette Herman Springboro Senior First Team
Sidney Kemp Centerville Senior First Team
Molly Lane Lebanon Sophomore First Team
Logan McGuire Miamisburg Freshman First Team
Samantha Roman Northmont Senior First Team
Chloe Spitler Centerville Junior First Team
Ella Suberling Lebanon Sophomore First Team
Ellie Tischler Springboro Junior First Team
Ashley West Lebanon Senior First Team
Addie Yingling Northmont Junior First Team
Maecie Burkhardt Springfield Junior Second Team
Aviana Ewing Northmont Junior Second Team
Lauren Galloway Beavercreek Senior Second Team
Brandi Greenlee Centerville Junior Second Team
Olivia Hammerle Miamisburg Sophomore Second Team
Natalie Haverland Springboro Junior Second Team
Dani Hicks Lebanon Freshman Second Team
Alexis Hutchison Centerville Senior Second Team
Alyssa McCloud Lebanon Senior Second Team
Tiernan McKitrick Beavercreek Junior Second Team
Jadelyn McNerney Springboro Junior Second Team
Olivia Page Springboro Senior Second Team
Taylor Pritchett Northmont Junior Second Team
Maddie Seaman Fairmont Senior Second Team
Molly Sedlock Beavercreek Senior Second Team
Emma Stanley Centerville Junior Second Team
Sierra Weeks Miamisburg Freshman Second Team
Olivia Witman Wayne Senior Second Team
Darian Wolfinbarger Lebanon Senior Second Team
Jenna Barnes Lebanon Junior Special Mention
Drew Barr Fairmont Senior Special Mention
Keira Erling Fairmont Freshman Special Mention
Kayla Gieszl Miamisburg Sophomore Special Mention
Jackie Grayson Springfield Junior Special Mention
Maggie Holstein Beavercreek Sophomore Special Mention
Hunter Houck Wayne Senior Special Mention
Jenna McCartney Beavercreek Senior Special Mention
Breckyn O'Shea Northmont Senior Special Mention
Audrey Smith Centerville Senior Special Mention
Kenzie Smith Centerville Sophomore Special Mention
Gwyneth Staats Lebanon Senior Special Mention
Annmeri Turner Springfield Senior Special Mention
Ashley Vaughn Beavercreek Freshman Special Mention

East Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Diana Benigno Beavercreek
Coach of the Year Steve Popp Beavercreek

West Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Bridgette Herman Springboro
Coach of the Year Bruce Bingham Lebanon

 
WesBanco Alley Cat Design