Girls Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME SCHOOL LOCATION TIME
1. Molly Bernhard Beavercreek Panther run to fun 13:16.00
2. Emma Johnson Beavercreek Panther run to fun 13:39.00
3. Ashtyn Gluck Beavercreek Lost Creek 14:00.00
4. Morgan Gigandet Troy Centerville Night Lights 17:06.00
5. Faith Duncan Lebanon SNL 17:35.00
6. Lindsey Coffin Springboro 17:40.00
7. Grace Kilroy Centerville Hot Summer Bash 18:08.00
8. Taylor Ewert Beavercreek Mason Inv 18:11.00
9. Emma Bucher Centerville Saturday Night Lights 18:17.00
10. Zoe Chappelle Springboro 18:19.00
11. Kelli Walsh Centerville Saturday Night Lights 18:34.00
12. Kerri Walsh Centerville Saturday Night Lights 18:40.00
13. Olivia Tyre Troy DeWine Duals 18:47.00
13. Emma Shigley Troy Miami County Meet 18:47.00
15. Savannah Lowe Centerville Saturday Night Lights 18:48.00
16. Rachel Whitehead Centerville Paul Short Invitational 18:53.00
17. Katie Taylor Tippecanoe Greenville Invitational 19:03.00
18. Dalia Einstein Centerville Saturday Night Lights 19:05.00
19. Jodie Pierce Beavercreek Mason Inv 19:09.00
20. Sydney Khosla Centerville Paul Short Invitational 19:10.00
21. Lucy Short Springboro 19:15.00
22. Cassie Moesner Springboro 19:24.00
23. Nikki Jindal Centerville Paul Short Invitational 19:33.00
24. Stephanie Pierce Beavercreek Mason Inv 19:35.00
25. Meghan Donoher Fairmont FIREBIRD INVITATIONAL 19:43.00
25. Katie Jauch Centerville Paul Short Invitational 19:43.00
27. Kate Pence Troy Centerville Night Lights 19:52.00
28. Megan Wisvari Springboro 19:55.00
29. Stella Fiscus Fairmont SATURDAY NIGHT LIGHTS 20:03.00
30. Ella Davis Miamisburg 20:08.00
31. Katy Buddelmeyer Springboro 20:10.00
31. Clementine Gates Miamisburg 20:10.00
31. Sydney Stegeman Lebanon GWOC 20:10.00
34. Megan Myers Troy Miami County Meet 20:11.00
34. JJ Herron Miamisburg 20:11.00
36. Hope Erbach Lebanon Districts 20:12.00
37. Leah Amsler Miamisburg 20:15.00
38. Ellie Bevan Lebanon SNL 20:18.00
39. Milena Wahl Lebanon SNL 20:19.00
39. Laura Fink Tippecanoe Miami County Invitational 20:19.00
39. Lily Bevan Lebanon SNL 20:19.00
42. Jillian Brown Tippecanoe Mason Invitational 20:20.00
43. Hannah Mangen Centerville Mason Invitational 20:21.00
44. Ainsley Lightcap Springboro 20:24.00
45. Maddie Little Centerville Mason Invitational 20:25.00
46. Mia Mantei Lebanon Troy 20:27.00
46. Kayla Settles Springboro 20:27.00
48. Aubrey Kosak Northmont Neal Charske Firebird Invite 20:28.40
49. Ana Adams Piqua Centerville SNL 20:30.00
50. Megan Knauer Centerville FinishTiming Invitational 20:31.00
50. Stephanie Fink Tippecanoe Miami County Invitational 20:31.00
50. MaKenzie Dietz Tippecanoe Mason Invitational 20:31.00
53. Isabelle Rammel Greenville Buck Creek Invitational 20:32.00
54. Kelsey Saylor Springboro 20:33.94
55. Julz Williams Beavercreek Mason Inv 20:36.00
56. MacKenzie Dix Tippecanoe Miami County Invitational 20:38.00
57. Hope Carr Lebanon Fairmont 20:40.00
57. Abby Schoenherr Butler buck creek 20:40.00
59. Lauren Campbell Springboro 20:43.00
59. Rylie King Beavercreek Mason Inv 20:43.00
61. Grace McGrew Miamisburg 20:53.00
61. Kate Herr Springboro 20:53.00
61. Claire Maxwell Centerville Fairmont Invitational 20:53.00
64. Abby Willenbrink Springboro 20:54.00
64. Abi Lacanilao Miamisburg 20:54.00
66. Cara Cannarozzi Fairmont FIREBIRD INVITATIONAL 20:56.00
66. Grace Coakley Greenville Buck Creek Invitational 20:56.00
68. Alyssa Mills Springboro 20:58.00
69. Jordan Rife Northmont Treaty City Invitational 21:01.00
70. Megan Palmer Lebanon Fairmont 21:04.00
70. Hannah Sams Lebanon Fairmont 21:04.00
72. Evelyn Towe Butler bob schul 21:06.00
73. Brenna Lankford Centerville Saturday Night Lights 21:08.00
74. Emma Wyss Miamisburg 21:10.00
75. Megan Kafka Centerville Fairmont Invitational 21:11.00
76. Morgan Phillippi Springboro 21:11.90
77. Jenna Eggleston Fairmont FIREBIRD INVITATIONAL 21:13.00
78. Annie Martino Tippecanoe Miami County Invitational 21:20.00
79. Mariana Kellner Sidney Botkins 21:21.40
80. Jennifer Thompson Miamisburg 21:27.00
81. elizabeth kilgore Butler buck creek 21:30.00
82. Kristen Hoelscher Wayne Centerville 21:32.00
83. Zoe Huffman Lebanon Bob Schul 21:33.00
84. Sophie Hippenmeyer Centerville FinishTiming Invitational 21:34.00
85. Lexi Blouin Springboro 21:36.00
86. Leah Vanbeysterveldt Centerville Hot Summer Bash 21:39.00
86. Ava Iding Springboro 21:39.00
86. Hannah Markeson Troy Centerville Night Lights 21:39.00
86. Kendra Marks Fairmont FIREBIRD INVITATIONAL 21:39.00
90. Grace Gulczinski Springboro 21:43.00
91. Hayley Maher Greenville Buck Creek Invitational 21:45.00
92. Nicole Prior Miamisburg 21:50.00
93. Dinah Gigandet Troy Miami County Meet 21:54.00
94. Allie Bell Miamisburg 21:57.00
95. Kensington Kelley Springboro 22:09.00
96. Chloe Klawon Troy Miami County Meet 22:11.00
97. Ellie Coppock Northmont Neal Charske Firebird Invite 22:11.20
98. Ava Brant Northmont Treaty City Invitational 22:15.00
99. Grace Randall Xenia Buck Creek CC Invitational 22:21.10
100. Allison Barnhart Fairborn Bellbrook 22:21.30
101. Emma Montague Springboro 22:22.00
102. Maeve Vulcan Piqua GWOC 22:26.00
103. Hope Deckman Springboro 22:29.00
104. Lucy Davis Fairmont MIAMISBURG INVITE 22:31.00
105. Emily Herr Springboro 22:32.00
106. Allison Miller Springfield Fairborn 22:33.00
106. chloe Sowry Greenville Treaty City Invitational 22:33.00
108. Schyler Schenck Wayne Fairborn 22:34.00
108. Mikayla Miller Greenville Treaty City Invitational 22:34.00
110. Madelynn Cochren Wayne Buck Creek 22:39.00
111. Alyssa Valloric-Trout Springboro 22:46.60
112. Rebecca Williger Springboro 22:51.00
113. Sarah Hickle Butler bob schul 22:55.00
114. Kelsie Ruble Greenville Treaty City Invitational 23:01.00
115. Elizabeth Stolle Springboro 23:03.10
116. Olivia Beirise Fairmont EAST CLASSIC 23:06.00
117. Jenna Stowers Northmont Neal Charske Firebird Invite 23:18.00
118. Riley Henning Springboro 23:21.00
119. Alivia Knorr-Sullivan Piqua Miami County 23:22.00
120. Olivia Simon Springboro 23:24.00
121. Madeline Block Springboro 23:29.00
122. Caitlin Hoyng Northmont Troy Invitational 23:29.70
123. Natalie Shirey Springfield Buck Creek 23:30.00
124. Olivia Ames Piqua Miami County 23:32.00
125. Miranda Wishnok Springboro 23:34.00
125. Terri'Anna Lewis Northmont Treaty City Invitational 23:34.00
125. Jenna Ashdown Springboro 23:34.00
128. Nicole Ellis Stebbins Troy Invitational 23:35.90
129. Rachel Unger Greenville Treaty City Invitational 23:37.00
130. Ashley Shane Springboro 23:45.10
131. Fynn Robert Northmont Neal Charske Firebird Invite 23:49.80
132. Alyssa Flynn Springboro 23:54.00
133. Madeline Hardwick Northmont Neal Charske Firebird Invite 23:57.30
134. Morgan Winzeler Springboro 23:59.00
135. Lauren Dull Greenville Treaty City Invitational 24:04.00
136. Molly Byrd Xenia Buck Creek CC Invitational 24:06.30
137. Gracie Armitage Butler centerville 24:10.00
138. Kyrsten Childress Wayne GWOC - Centerville 24:16.00
139. Maddy Calhoun Xenia Buck Creek CC Invitational 24:24.80
140. Kelsey Merriman Xenia Brookville CC Invitational 24:33.00
141. Anna Farley Springboro 24:36.00
142. Lauren Hoadley Springboro 24:37.40
143. Naida Stephens Sidney Fairborn 24:40.00
144. Grace McGonagle Piqua GWOC 24:44.00
145. michell valdivia Butler buck creek 24:50.00
146. Mia Whitsell Piqua Miami County 24:53.00
147. Korissa VanOver Xenia Buck Creek CC Invitational 25:04.80
148. Bailey Koss Wayne Buck Creek 25:06.00
149. Brooklyn McFadden Wayne GWOC - Centerville 25:07.00
150. Mikayla Smedley Sidney Fort Loramie 25:11.00
151. Savannah Garber Sidney Fairborn 25:12.00
152. Abigail Kerestes Wayne Centerville 25:26.00
152. Danielle Detter Piqua Covington Invite 25:26.00
154. Sophie Evans Xenia Brookville CC Invitational 25:31.00
155. Allison Jackson Northmont Troy Invitational 25:31.80
156. Madison Leverance Xenia Brookville CC Invitational 25:33.00
157. Amber Pauley West Carrollton Centerville Night Lights 25:33.80
158. Kara Turner Springboro 25:56.00
159. Elizabeth Cox Piqua Bob Schul Invitational 25:58.00
160. Camryn Smith Sidney Botkins 26:01.90
161. Alisah Richard Piqua Miami County 26:10.00
162. Brooke Groves Northmont Neal Charske Firebird Invite 26:13.30
163. Sha'mya Leigh Trotwood-Madison Eaton 26:46.00
164. Sparkle Leigh Trotwood-Madison Eaton Invitational 27:01.00
165. Lilly Calhoun Xenia Brookville CC Invitational 27:05.00
166. Brooke Shade Stebbins Troy Invitational 27:09.00
167. Ashley Juarez West Carrollton Centerville Night Lights 27:09.30
168. Julia Anderson Piqua Bob Schul Invitational 27:23.00
169. Hannah Wilcox Xenia Brookville CC Invitational 27:52.00
170. Rachel Wise Wayne Buck Creek 27:59.00
171. Zamarys Ramirez Wayne Bob Schul 28:04.00
172. Myla Barnes Trotwood-Madison Skyhawk Invitational 28:04.50
173. Kailey Japs Fairborn Bellbrook 28:13.00
174. Grace Comer Springfield Centerville 28:26.00
175. Layla Patton Northmont Neal Charske Firebird Invite 28:48.30
176. Caitlin Collinsworth West Carrollton Buck Creek Invitational 28:50.40
177. Madelyn Hart Fairborn Bellbrook 28:56.00
178. Gabrielle Knouff Piqua Covington Invite 28:59.00
179. Taycheawn Johnson Springfield Buck Creek 29:39.00
180. Chloe Kittta Butler bob schul 29:45.00
181. Alyssa Tackett Springfield Centerville 30:03.00
182. Gracei Vandergrift Springfield Buck Creek 30:20.00
183. Mckenzie Taylor Fairborn Bellbrook 31:34.80
184. Aseelah Ashraf Springfield Buck Creek 31:50.00
185. Katherine Hanes Piqua Miami County 32:21.00
186. Jenna Galliger Xenia Buck Creek CC Invitational 32:31.70
187. Kate Crews Butler bob schul 32:49.00
188. Brooke Smith Piqua Sidney 32:57.00
189. Allison Wheeler Butler bob schul 33:41.00
190. Mallory Wardle Fairborn Bellbrook 34:23.40
191. Kellah Flucas Trotwood-Madison Skyhawk Invitational 34:32.60
192. Natalie Walker Butler bob schul 34:42.00
193. Jewely Clevenger Fairborn Monroe 35:48.00
194. Korryn Millerton Trotwood-Madison Eaton Invitational 45:00.00

 
WesBanco Alley Cat Design