Girls Cross Country - Awards

All Conference Team
NAME SCHOOL GRADE TEAM
Zoe Chappelle Springboro First Team
Lindsey Coffin Springboro First Team
Faith Duncan Lebanon First Team
Taylor Ewert Beavercreek First Team
Morgan Gigandet Troy First Team
Grace Kilroy Centerville First Team
Juliann Williams Beavercreek First Team

American League Team
NAME SCHOOL GRADE TEAM
Jillian Brown Tippecanoe Junior First Team
Makenzie Dietz Tippecanoe Senior First Team
Mackenzie Dix Tippecanoe Freshman First Team
Stephanie Fink Tippecanoe Junior First Team
Morgan Gigandet Troy First Team
Megan Myers Troy First Team
Kate Pence Troy First Team
Isabelle Rammel Greenville First Team
Emma Shigley Troy First Team
Katie Taylor Tippecanoe Junior First Team
Olivia Tyre Troy First Team
Ana Adams Piqua Second Team
Grace Coakley Greenville Second Team
Laura Fink Tippecanoe Senior Second Team
Dinah Gigandet Troy Second Team
Elizabeth Kilgore Butler Second Team
Chloe Klawon Troy Second Team
Hayley Maher Greenville Second Team
Anna Martino Tippecanoe Junior Second Team
Grace Randall Xenia Second Team
Abbie Schoenherr Butler Second Team
Maeve Vulcan Piqua Second Team
Nicole Ellis Stebbins Special Mention
Camryn Smith Sidney Special Mention
Jaclyn Smith Troy Special Mention

North Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Morgan Gigandet Troy
Coach of the Year Kevin Alexander Troy

National League Team
NAME SCHOOL GRADE TEAM
Emma Bucher Centerville First Team
Zoe Chappelle Springboro First Team
Lindsey Coffin Springboro First Team
Faith Duncan Lebanon First Team
Taylor Ewert Beavercreek First Team
Grace Kilroy Centerville First Team
Jodie Pierce Beavercreek First Team
Lucy Short Springboro First Team
Kerri Walsh Centerville First Team
Rachel Whitehead Centerville First Team
Juliann Williams Beavercreek First Team
Ella Davis Miamisburg Second Team
Stella Fiscus Fairmont Second Team
Clementine Gates Miamisburg Second Team
Julianna Herron Miamisburg Second Team
Kendall Hobbs Beavercreek Second Team
Savannah Lowe Centerville Second Team
Cassie Moesner Springboro Second Team
Stephanie Pierce Beavercreek Second Team
Sydney Stegeman Lebanon Second Team
Kelli Walsh Centerville Second Team
Megan Wisvari Springboro Second Team
Meghan Donoher Fairmont Special Mention
Hope Erbach Lebanon Special Mention
Kristen Hoelscher Wayne Senior Special Mention
Nikki Jindal Centerville Special Mention
Aubrey Kosak Northmont Special Mention
Kelsey Saylor Springboro Special Mention

East Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Coach of the Year David Dobson Centerville

West Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Faith Duncan Lebanon
Coach of the Year Chad Adams Springboro

 
Alley Cat Design WesBanco