Boys Cross Country - Awards

All Conference Team
NAME SCHOOL GRADE TEAM
Alex Berardi Springboro First Team
Adrian Bostwick Centerville First Team
Riley Buchholz Beavercreek First Team
Ben Burkett Centerville First Team
Bryce Conley Tippecanoe Sophomore First Team
Lucas Houk Wayne Junior First Team
Long Lin Butler First Team

American League Team
NAME SCHOOL GRADE TEAM
Ian Bonifas Sidney First Team
Bryce Conley Tippecanoe Sophomore First Team
Adam Gunkel Butler First Team
Ethan Heitkamp Tippecanoe Junior First Team
Andrew Kocher Greenville First Team
Brennan Larned Tippecanoe Sophomore First Team
Long Lin Butler First Team
Austin Rogers Tippecanoe Sophomore First Team
Andy Smith Troy First Team
Gabe Warren Butler First Team
Kyle Wertz Butler First Team
Gavin Bockrath Sidney Second Team
Riley Emerick Greenville Second Team
Mitch Fletcher Piqua Second Team
Matt Karns Greenville Second Team
Josh Lovitt Troy Second Team
Tre Nixon West Carrollton Second Team
Preston Schaeffer Piqua Second Team
Ethan Sinning Tippecanoe Senior Second Team
Caleb Vieth Butler Second Team
Austin Zonner Troy Second Team
Austin Zonner Troy Second Team
Logan Clinger Fairborn Special Mention
Cody Dufresne Stebbins Special Mention
Spencer Karn Sidney Special Mention
Trevor Orchard Xenia Junior Special Mention

North Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Bryce Conley Tippecanoe
Coach of the Year Andy White Butler

South Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Coach of the Year David Oldiges Xenia

National League Team
NAME SCHOOL GRADE TEAM
Gage Beireis Northmont First Team
Alex Berardi Springboro First Team
Adrian Bostwick Centerville First Team
Riley Buchholz Beavercreek First Team
Ben Burkett Centerville First Team
Sam Duncan Lebanon First Team
Lucas Houk Wayne Junior First Team
David Klenk Lebanon First Team
Matt Nerlinger Centerville First Team
Grant Wirth Springboro First Team
Caleb Zimmerman Springboro First Team
Clay Campbell Miamisburg Second Team
Andrew Craig Centerville Second Team
Jeremy Davidson Centerville Second Team
Connor Downs Centerville Second Team
Jake Ernst Fairmont Second Team
Parker Hines Miamisburg Second Team
Josh Kirk Springboro Second Team
Sam Pearl Beavercreek Second Team
John Pierron Northmont Second Team
Cory Reese Miamisburg Second Team
Andrew Sarmir Fairmont Second Team
Ethan Johnson Miamisburg Special Mention
John Koch Springboro Special Mention
Tristan Milton Fairmont Special Mention
Joel Robison Lebanon Special Mention
Vincent Statzer Wayne Junior Special Mention
Isaac Studebaker Northmont Special Mention

East Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Ben Burkett Centerville
Coach of the Year Kevin Walsh Centerville

West Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Coach of the Year Chad Adams Springboro

 
Alley Cat Design WesBanco