Softball - Awards

All Conference Team
NAME SCHOOL POSITION GRADE TEAM
Kennedy Fashner Greenville P Sophomore First Team
Taryn Freer Springfield IF Junior First Team
Morgan Gilbert Greenville IF Junior First Team
Grace Gressly Lebanon C Senior First Team
Logan Mueller Lebanon OF Junior First Team
Korina Murphy Stebbins IF Senior First Team
Molly Pfiffner Springboro P Senior First Team
Lani Shilt Greenville OF Senior First Team
Emma Shutter Centerville IF Sophomore First Team
Ashley West Lebanon IF Senior First Team
Caitlin Wilson Fairmont OF Senior First Team

American League Team
NAME SCHOOL POSITION GRADE TEAM
Hannah Anderson Piqua IF Junior First Team
Brooke Aselage Tippecanoe IF Senior First Team
Tia Bass Troy IF Junior First Team
Kennedy Fashner Greenville P Sophomore First Team
Morgan Gilbert Greenville IF Junior First Team
Kinsey Kunz Stebbins OF Sophomore First Team
Megan Malott Troy OF Senior First Team
Haleigh Mayo Greenville IF Junior First Team
Caity Moody Xenia P Freshman First Team
Korina Murphy Stebbins IF Senior First Team
Kayla Runyon Tippecanoe P Junior First Team
Grace Shaffer Greenville IF Sophomore First Team
Lani Shilt Greenville OF Senior First Team
Corinn Siefring Tippecanoe OF Sophomore First Team
Brooke Silcox Tippecanoe C Junior First Team
Chloe Sowry Greenville C Junior First Team
Naida Stephens Sidney OF Senior First Team
Savannah Wead Tippecanoe IF Sophomore First Team
Kendall Winn Fairborn IF First Team
Morgan Wright Butler IF Senior First Team
Megan Allen Butler IF Junior Second Team
Kenzi Anderson Piqua OF Freshman Second Team
Lauren Barker Sidney P Sophomore Second Team
Mariah Blankenship Piqua P Senior Second Team
Natea Davidson Greenville OF Junior Second Team
Jaiden Hunt Troy OF Junior Second Team
Kaitlyn Husic Tippecanoe IF Sophomore Second Team
Erica Keenan Troy P Junior Second Team
Paige Nadolny Butler C Freshman Second Team
Allie Parker West Carrollton IF Freshman Second Team
Josie Rohlfs Troy IF Senior Second Team
Sydney Smith Xenia IF Senior Second Team
Kamy Trissell Piqua OF Senior Second Team
Riley Truesdale Butler C Freshman Second Team
Ari Wade Butler IF Freshman Second Team
Hallie Westerbeck Sidney IF Senior Second Team
Nyesha Wright Greenville OF Sophomore Second Team
Ashlyn Baker Fairborn Special Mention
Mackenzie Benshoff Sidney Sophomore Special Mention
Mollie Berger Stebbins Junior Special Mention
Susi Blacher Greenville Freshman Special Mention
Kai'Lynn Bratchette Trotwood-Madison Senior Special Mention
Makyna Carr Xenia Freshman Special Mention
Mackenzie Culbertson Fairborn Special Mention
Destiny Ferrigno Fairborn Special Mention
Kaelyn Goodwin West Carrollton Freshman Special Mention
Madison Hatton Stebbins Sophomore Special Mention
Allie Herrick Sidney Senior Special Mention
Paige Hinkle Piqua Sophomore Special Mention
Morgan Huffman Xenia Junior Special Mention
Layla Jones Trotwood-Madison Senior Special Mention
Brianna Lavender Troy Freshman Special Mention
Ciera Lloyd Xenia Sophomore Special Mention
Kaela May Tippecanoe Freshman Special Mention
Alli Milanese Sidney Freshman Special Mention
Bailey Oliver Xenia Senior Special Mention
Reagan Toopes Piqua Freshman Special Mention
Sidney Unger Tippecanoe Sophomore Special Mention
Olivia Wagner Xenia Sophomore Special Mention
Riley White West Carrollton Freshman Special Mention

North Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Morgan Gilbert Greenville
Coach of the Year Jerrod Newland Greenville

South Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Korina Murphy Stebbins
Coach of the Year Jerrald Leak Trotwood-Madison

National League Team
NAME SCHOOL POSITION GRADE TEAM
Kali Brickman Wayne P Junior First Team
Kamryn Brooks Miamisburg IF Sophomore First Team
Taryn Freer Springfield IF Junior First Team
Grace Gressly Lebanon C Senior First Team
Abbie Haas Miamisburg C Junior First Team
Amariah Hoerner Miamisburg P Freshman First Team
Shelby Metzer Beavercreek IF Freshman First Team
Logan Mueller Lebanon OF Junior First Team
Molly Pfiffner Springboro P Senior First Team
Ashleigh Riffle Lebanon IF Senior First Team
Anna Samborsky Centerville IF Senior First Team
Hannah Seagraves Northmont IF Senior First Team
DJ Shepherd Northmont IF Junior First Team
Emma Shutter Centerville IF Sophomore First Team
Emily Smith Lebanon IF Sophomore First Team
Hilarie Spitler Fairmont P Junior First Team
Elizabeth Stolle Springboro OF Junior First Team
Annmeri Turner Springfield OF Senior First Team
Sophie Weber Springboro IF Senior First Team
Ashley West Lebanon IF Senior First Team
Caitlin Wilson Fairmont OF Senior First Team
Celia Blankenship Springboro IF Sophomore Second Team
Carmynn Bonner Northmont P Freshman Second Team
Kenna Burkhardt Springfield IF Junior Second Team
Kenzie Burkhardt Springfield IF Junior Second Team
Maecie Burkhardt Springfield OF Junior Second Team
Taylor Collins Springboro OF Junior Second Team
Lilly Gibbons Centerville OF Senior Second Team
Mackenzie Gross Wayne C Senior Second Team
Kassie Kelemen Northmont IF Senior Second Team
Alyssa Lewis Beavercreek IF Sophomore Second Team
Audrey Masenheimer Lebanon IF Senior Second Team
Kirsten McCleary Springfield C Senior Second Team
Sam Ross Centerville IF Junior Second Team
Kyra Rottgen Northmont OF Senior Second Team
Claire Scully Miamisburg OF Sophomore Second Team
Carly Westendorf Centerville OF Junior Second Team
Hannah Wright Miamisburg P Junior Second Team
Sierra Caskey Northmont Junior Special Mention
Alexis Dobbins Springboro Junior Special Mention
Allie Dodge Wayne Sophomore Special Mention
Maddie Gilvin Northmont Junior Special Mention
Gabby Hougan Springboro Junior Special Mention
Abbie Keilholz Miamisburg Freshman Special Mention
Sophie Lamb Springboro Sophomore Special Mention
Sarah Metcalfe Springboro Senior Special Mention
Alex Miller Miamisburg Sophomore Special Mention
Maddie Neibert Beavercreek Junior Special Mention
Sydney Pilgrim Centerville Sophomore Special Mention
Katie Thompson Fairmont Junior Special Mention
Riley Vunak Lebanon Senior Special Mention
Julia White Fairmont Sophomore Special Mention

East Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Taryn Freer Springfield
Coach of the Year Brett Sadler Springfield

West Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Molly Pfiffner Springboro
Coach of the Year Whitney Hartman Springboro

 
WesBanco Alley Cat Design