Boys Basketball - Awards

American League Team
NAME SCHOOL GRADE HEIGHT TEAM
Carl Blanton Trotwood-Madison Junior First Team
Samari Curtis Xenia Senior First Team
Amari Davis Trotwood-Madison Senior First Team
Andre Gordon Sidney Senior First Team
Bryant Johnson Butler Senior First Team
Michael Kreill Butler Senior First Team
Nolan Mader Tippecanoe Junior First Team
Caillou Monroe Troy Senior First Team
Shaunn Monroe Fairborn Senior First Team
Braedon Norman Butler Senior First Team
Ratez Roberts Sidney Senior First Team
Qurri Tucker Piqua Senior First Team
Sammy Anderson Trotwood-Madison Junior Second Team
Damiene Boles Stebbins Junior Second Team
Dylan Hoosier Xenia Sophomore Second Team
Josiah Hudgins Sidney Senior Second Team
Malachi Mathews Trotwood-Madison Senior Second Team
Joe Nickel Fairborn Senior Second Team
Trey Richmond Piqua Senior Second Team
Darren Taborn Sidney Junior Second Team
Noah Walker Greenville Senior Second Team
Ryan Wertz Butler Senior Second Team
Tyler Beyke Greenville Junior Special Mention
Ryan Brown West Carrollton Senior Special Mention
Noah Crawford Xenia Senior Special Mention
Austin Jones West Carrollton Junior Special Mention
Ben Knostman Tippecanoe Sophomore Special Mention
OJ Person Fairborn Senior Special Mention
Austin Stanaford Troy Junior Special Mention
Jalen Tolbert Stebbins Junior Special Mention

North Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Andre Gordon Sidney
Coach of the Year DJ Wyrick Butler

South Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Amari Davis Trotwood-Madison
Coach of the Year Rocky Rockhold Trotwood-Madison

National League Team
NAME SCHOOL GRADE HEIGHT TEAM
Kellan Bochenek Fairmont Senior First Team
Duncan Hall Miamisburg Senior First Team
Ryan Hall Fairmont Senior First Team
Ronnie Hampton Wayne Senior First Team
Rashad McKee Wayne Senior First Team
RaHeim Moss Springfield Senior First Team
Mo Njie Centerville Junior First Team
Matt Pearce Centerville Senior First Team
Garett Powell Springboro Senior First Team
David Sanford Springfield Senior First Team
Michael Berner Springboro Senior Second Team
Corey Hartman Miamisburg Senior Second Team
Brett Hensley Miamisburg Senior Second Team
Chris Herbort Beavercreek Junior Second Team
Zach Huffman Lebanon Senior Second Team
Tallice Landers Wayne Senior Second Team
Danny Lewis Northmont Senior Second Team
Ryan Marchal Centerville Senior Second Team
Jalen Minney Springfield Junior Second Team
Larry Stephens Springfield Junior Second Team
Bobby Cole Wayne Senior Special Mention
Patrick Ivory Northmont Sophomore Special Mention
Andre O'Daniel Fairmont Junior Special Mention
Sammy Stotts Lebanon Senior Special Mention
Milo White Lebanon Junior Special Mention

East Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Ryan Hall Fairmont
Coach of the Year Brook Cupps Centerville

West Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Duncan Hall Miamisburg
Coach of the Year Tim Fries Miamisburg

 
Alley Cat Design WesBanco