Girls Track - Schedule

Season:
Saturday, March 24, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler at Up & Running Inv    10:00 AM Troy
Greenville at Up and Running Invitational    10:00 AM Troy
Fairborn at @ Troy Up & Running    10:00 AM
Tuesday, March 27, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Troy at Wayne Quint (JV)    4:30 PM Wayne High School
Greenville at Sidney Invitational    4:30 PM Sidney
Xenia at Fairborn    4:30 PM Fairborn
Stebbins at Sidney Invitational    4:30 PM
Wednesday, March 28, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Piqua at Up and Running Invitational    4:30 PM Troy
Troy Up and Running Invite at Troy    4:30 PM Troy Memorial Stadium
Thursday, March 29, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Dixie/Union City Tri at Greenville    4:30 PM Greenville
Saturday, March 31, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Troy at Jack Lintz Northmont Invite    9:00 AM Northmont High School
Greenville at Tipp Invitational    10:00 AM Tipp City
Fairborn at Tecumseh Invitational    10:00 AM
Tuesday, April 3, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Fairborn at Wayne Relays    3:00 PM
Sidney at Piqua    4:30 PM Piqua
West Carrollton at Oakwood Invitational    4:30 PM Oakwood H.S.
Wednesday, April 4, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Troy at Greenville Tri Meet (JV)    4:30 PM Greenville High School
Tipp City/Troy Tri at Greenville    5:00 PM Greenville
Friday, April 6, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Fairborn at Troy Invitational    4:00 PM
Butler at Herb Hartman Inv    4:30 PM Troy
Piqua at Miami East Invitational    4:30 PM Casstown
Herb Hartman Invite at Troy    4:30 PM Troy Memorial Stadium
Greenville at Troy Herb Hartman Invitational    4:30 PM Troy
Monday, April 9, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Bogan Relays at West Carrollton    4:30 PM West Carrollton H.S.
Tuesday, April 10, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler at Tipp Meet #1    4:30 PM Tipp
Troy at Milton Quad (JV)    4:30 PM Milton-Union High School
Fairborn at Oakwood Quad    4:30 PM
Stebbins at Tippecanoe - 8 Team    4:30 PM
Wednesday, April 11, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Piqua at Greenville    4:30 PM Greenville
Piqua at Greenville    4:30 PM Greenville
Thursday, April 12, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Fairborn at Miamisburg Invitational    4:30 PM
Friday, April 13, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Troy at Xenia Invitational    4:30 PM Xenia High School
Fairborn at Xenia Invitational    4:30 PM
Stebbins at Graham Invitational    4:30 PM
West Carrollton at Centerville Relays    4:30 PM Centerville H.S.
Saturday, April 14, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler Inv at Butler    10:00 AM Butler
Troy at Butler Invite    10:00 AM Butler High School
Greenville at Butler Invitational    10:00 AM Vandalia
Piqua at Vandalia-Butler Invitational    4:30 PM Vandalia
Monday, April 16, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler at Warrior Relays    4:30 PM Wayne
Stebbins at Northwestern HS/MS Combo    4:30 PM
Tuesday, April 17, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler at Aukerman Relays    4:30 PM Fairborn
Piqua at Miami Co. Invitational    4:30 PM Tipp City
Troy at Miami County Championships    4:30 PM Tipp Middle School
Tri Village/Ansonia Tri at Greenville    4:30 PM Greenville
Aukerman Relays at Fairborn    4:30 PM Fairborn HS
West Carrollton at Bellbrook Relays    4:30 PM Bellbrook H.S.
Wednesday, April 18, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Troy at Stebbins 8 Team Invite (JV)    4:30 PM Stebbins High School
Stebbins Tribal Meet at Stebbins    4:30 PM
Thursday, April 19, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Fairborn at Greene County Invitational    4:30 PM Xenia
Friday, April 20, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Troy at Ed Moses Relays    4:00 PM Welcome Stadium - UD
Centerville at Lancaster Relays    4:30 PM Lancaster HS
Butler at Stoltz Inv    4:30 PM Eaton
Piqua at Salzman Relays    4:30 PM Greenville
Troy at Eastern Relays    4:30 PM University of Louisville
West Carrollton at Franklin Invitational    4:30 PM Franklin Community Park
Salzman Relays at Greenville    5:00 PM Greenville
Sunday, April 22, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Criss & Rita Somerlot Field Event Classic at Centerville    12:00 PM Centerville HS
Troy at Centerville Field Meet    12:00 PM Centerville High School
Tuesday, April 24, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler at Tipp Meet #2    4:30 PM Tipp
Troy at Tipp 8 Team Invite (JV)    4:30 PM Tipp Middle School
Greenville at Stillwater Invitational    4:30 PM Versailles
Stebbins at Tippecanoe - 8 Team    4:30 PM
Tri-Meet with East Dayton Christian at West Carrollton    4:30 PM West Carrollton H.S.
Thursday, April 26, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Greenville at Wayne Invitational    2:30 PM Huber Heights
Centerville at Wayne Invitational    3:30 PM Wayne
Troy at Wayne Invite - Day 1    4:00 PM Wayne High School
Butler at Wayne Inv    4:30 PM Wayne
Fairborn at Wayne Invitational    4:30 PM
Friday, April 27, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Greenville at Wayne Invitational    3:00 PM Huber Heights
Troy at Wayne Invite - Day 2    4:00 PM Wayne High School
Centerville at Wayne Invite    4:30 PM Wayne
Piqua at Indian Twilight Invitational    4:30 PM Newton-Pleasant Hill
Fairborn at Wayne Invitational    4:30 PM
Stebbins at Benjamin Logan Invitational    4:30 PM
Saturday, April 28, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler at Greenville Inv    10:00 AM Greenville
Fairborn at Greenville Invitational    10:00 AM
Greenville Invitational at Greenville    9:00 PM Greenville
Tuesday, May 1, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Pre-Championship Meet at Piqua    4:30 PM Piqua
Troy at Tipp JV Invitational    4:30 PM Tipp Middle School
Greenville at Tipp JV Invitational    4:30 PM Tipp City
Fairborn at Tipp City Invitational    4:30 PM
Stebbins at Shawnee Invitational    4:30 PM
Warrior Elk at Centerville    5:30 PM CHS
Wednesday, May 2, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Fairborn at Lebanon Invitational    4:30 PM
West Carrollton at Lebanon Invitational    4:30 PM Lebanon H.S.
Thursday, May 3, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Troy at Firebird Invite - Day 1    5:00 PM Fairmont High School
Friday, May 4, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Centerville at Mason Invite    4:30 PM Mason
Butler at Piqua Inv    4:30 PM Piqua
Piqua at Northeastern Invitational    4:30 PM Springfield
Troy at Mason Invite    4:30 PM Mason High School
Greenville at Indian Lake Invitational    4:30 PM Indian Lake
Fairborn at Yellow Springs Invitational    4:30 PM
Stebbins at Northeastern Invitational    4:30 PM
Troy at Firebird Invite - Day 2    5:00 PM Fairmont High School
Saturday, May 5, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler at GWOC-JV    10:00 AM Centerville
Troy at JV GWOC    10:00 AM Centerville High School
Wednesday, May 9, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler at GWOC-Divisional    12:00 PM Troy
GWOC - Division at Troy    12:00 PM Troy Memorial Stadium
Greenville at GWOC League Meet    12:00 PM Troy
Fairborn at GWOC    12:00 PM Troy
Stebbins at GWOC    12:00 PM Troy High School
West Carrollton at GWOC    1:00 PM Troy H.S.
Piqua at GWOC    4:30 PM Troy
Friday, May 11, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Fairborn at GWOC    3:00 PM Troy
Stebbins at GWOC    3:30 PM Troy High School
West Carrollton at GWOC    3:30 PM Troy H.S.
Butler at GWOC-Championship    4:30 PM Troy
Piqua at GWOC    4:30 PM Troy
GWOC - Conference at Troy    5:00 PM Troy Memorial Stadium
Greenville at GWOC Conference Meet    5:00 PM Troy
Wednesday, May 16, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Stebbins at District Meet    3:30 PM Piqua High School
Greenville at District    4:00 PM Piqua
Fairborn at District    4:30 PM Piqua
Friday, May 18, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Fairborn at District    4:30 PM Piqua
Stebbins at District Meet    4:30 PM Piqua High School
Greenville at District    5:00 PM Piqua
Wednesday, May 23, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Greenville at Regionals    5:00 PM Huber Heights
Friday, May 25, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Greenville at Regionals    5:00 PM Huber Heights

Alley Cat Design WesBanco